Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti z Jablunkovska si zábavnou formou připomněly Den Země

  • Jablunkov,

Tradiční Den Země se letos v Jablunkově konal s mírným zpožděním. Děti z celého Jablunkovska procházely stanoviště s různou tématikou, která byla v parku za radnicí, u integrovaného výjezdového centra a v Muzeu trojmezí.

Karolína Dolejšová, žákyně ZŠ Jablunkov: "My jsme ze ZŠ Jablunkov, naší nejlepší školy a přišli jsme tady s paní učitelkou a je to tady úplně úžasné. Na stanovišti u odpadu jsme poznávali, patří do kterého kontejneru."
Jiří Hamrozi (KDU-ČSL), starosta Jablunkova: "Tato akce ke Dni Země se každoročně pořádá v Městském lese. Jelikož tam probíhají investiční akce, rozhodli jsme se, tento letošní ročník uspořádat v parku Antonína Szpyrce za radnicí."
Marta Bojková, referentka odboru životního prostředí a zemědělství MÚ Jablunkov: "Akci pořádá odbor životního prostředí a zemědělství. Děláme to pro děti už několik let a děláme to rádi. Letos jsme trochu improvizovat na akci jsme z Městského lesa přesunuli do parku za radnicí. Děti si tady mohou užít spoustu stanovišť. Ať je to skákací hrad, mohou malovat, kreslit na putovní kamínky, Dům dětí a mládeže připravil několik stanovišť, máme tady sokolníky, Arniku, která má žížalí domečky, včelaře a připravili jsme také edukační hru Ekostopa. Jak je vidět, děti baví, protože ceny už jsou téměř rozebrány. Je to o ekologické stopě, kterou každý z nás na Zemi dělá."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy