Hasiči prověřili dřevorubce, titul Myslíkovský dřevorubec si zasloužil jen ten nejšikovnější

  • 12:43,
  • Palkovice,

V Palkovicích na Myslíku se uskutečnil další ročník soutěže nazvané Myslíkovský dřevorubec. Silné muže, kteří denně pracují s pilami a sekerami, prověřily disciplíny, které pro ně připravili místní dobrovolní hasiči.

V Palkovické části Myslík se uskutečnil už potřetí boj o titul Myslíkovský dřevorubec. Po prvním zkušebním ročníku dostala tato soutěž zelenou a stala se nedílnou součástí tradic této obce. 

"Je zaměřena na štípání dřeva, řezání a další silové disciplíny. Máme dvě kola, v prvním máme navíjení špalku, pak musí udělat rozborku pily. Pak musí uřezat dvě kolečka špalku.," popsal disciplíny prvního kola Martin Vyvial, organizátor akce a starosta SDH Myslík.

I druhé kolo pak bylo o řezání a sekání. O sekundách rozhodovaly obyčejné věci jako špatně nastartovaná pila, neúplný řez, přidržování špalku rukou a podobně, Svůj podíl na nejlepším čase hrála i nervozita a tréma.

"Nervozita byla, přeci jen je to moje druhá dřevorubecká soutěž teprv, trochu mě zaskočil naviják, ale pak jsem to dohnal," svěřil se Martin Hub, soutěžící ze Šenova u Nového Jičína

" Je to tu hezká akce, pořádáme v Třinci podobnou, je třeba smeknout před organizátory," dodal Karel Turoň, soutěžící z Třince.

Za Myslík soutěžil veterán Ivan Šproch, dále Petr Adamovský, za dobrovolné hasiče Zdeněk Slípek, Lukáš a Jiří Chýlkovi.- Lukáš Chýlek titul Myslíkovský dřevorubec obhajoval.

"To jsou léta praxe, s to pilou dělá, připravit se na to nedá," řekl Lukáš Chýlek, vítěz loňského ročníku.

Nejrychlejší dřevorubci se pak radovali z krásných výher jako je motorová pila, bruska,vrtačky a podobně.  Myslelo se i na děti a ostatní veřejnost, všichni si mohli něco z každodenního dřevorubeckého chleba vyzkoušet na vlastní kůži. 
Ladislav Zibura: Prázdniny v Evropě/ cestovatelská projekce

Dnes 19:00 - 10:54
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Lubomír Brabec / koncert

Dnes 19:00 - 10:54
Frýdek-Místek, ZUŠ Frýdek - Místek

Lež / divadelní představení

22.11. 19:00 - 19.11. 10:54
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s.
Frýdek-Místek
od 21 600 Kč do 26 000 Kč

Detail

Tomeček Bau s. r. o.
Frýdek-Místek
od 130 Kč do 160 Kč

Detail

SOLIDSUN s.r.o.
Frýdek-Místek
od 19 000 Kč do 23 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků