Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Technologie se ZŠ v Palkovicích nebojí, žáci umí pracovat s nejmodernějšími pomůckami

  • Palkovice,

Technologie jde rok od roku kupředu a na Základní a Mateřská škole v Palkovicích na tento vývoj umí pružně reagovat a to díky vedení obce, která za prostředky EU i kraje zajistila pro školu pomůcky do vyučování za více jak 8 milionů korun.

Od tohoto školního roku je začali také používat.

"Škola je pro obec jednoznačnou prioritou a myslím si, že takto vybavenou školu široko daleko nikde nemají. V lednu dostala škola pomůcky tzv. offline, byly to různé stavebnice, pomůcky pro fyziku, chemii atd.," řekl David Kula, místostarosta obce.

Žáci druhého stupně právě provádí pokus na měření teploty vody díky novým pomůckám jinak, než obvyjkle s běžnými teploměry a rýsování grafů na milimetorvý papír.

"Díky tomu, že mají iPady a používají soupravu Pasco, kde je čidlo teploty, tak jim to usnadní práci a grafy to rýsuje za ně," vysvětlila učitelka Dita Janošcová.

Měřící platforma Pasco a iPady využívají i žáci při dalším měření v rámci přírodopisu nebo i školy v přírodě.

Pro děti z prvního stupně má škola k dispozici i nově pestrou nabídku nejrůznějších Lego stavebnic. Rozvíjejí u dětí fantazii, zručnost a také týmového ducha.

Během léta přibyly ve škole další pomůcky pro IT vzdělávání, ty vám podrobně představíme v některém z dalších Palkovických mniexpresů.

Nahlásit chybu

K tématu

Do szkoły w rytmie poloneza

W rytmie poloneza wkroczyli w szkolne życie uczniowie polskiej szkoły w Stonawie. Rok szkolny dopiero się zaczyna, lecz oni zdążyli przygoto...


Nejčtenější zprávy