Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výuka v palkovické škole je moderní, testy na známky dělají na mobilech, v notebooku malují

  • Palkovice,

Základní škola v Palkovicích drží krok s moderní dobou. Na známky píší děti testy třeba na mobilech, běžně se do výuky zařazuje i práce na noteboocích. Technické vymoženosti se dostávají i do takových předmětů jako je výtvarná výchova.

Od začátku tohoto školního roku pracují žáci ze Základní školy Palkovice s novými pomůckami za více jak 8 milion korun, které obec nakoupila hlavně za prostředky EU i kraje.

"Je to nemalá částka, podařilo se vybavit školu jak polytechnickými tak IT  pomůckami a také máme novou infrastrukturu sítě, nové wifi připojení a vybavení učeben," řekl Milan Šponer, ředitel ZŠ a MŠ Palkovice.

Velkou část tvoří pomůcky právě pro IT vzdělávání. Ty přívítali hlavně žáci druhého stupně, písemky nebo testy mohou dělat třeba na mobilech.

"Jsme na začátku, testujeme, jakým způsobem na to žáci budou reagovat, dnes měli testík, kdy mohli získat jen jedničky," vysvětlil učitel Lukáš Bolek.

" Je to lepší než když to píšeme, je to zábavnější a technika ještě." "Dělali jsme test z českého jazyka, mám 30 ze 100," řekli žáci.

A moderní technika se využívá i ve výtvarné výchově. Tady notebooky používají děti třeba pro 3D malování.

"Kreslím sovětský tank T34 z druhé světové a nejvíc se mi líbí na tom počítači, jak to vymysleli." "Náročné to není, pochopila jsem to rychle a kreslím želvu," popsali další žáci školy.

A pro zpestření výuky pořídila škola i dálkově ovládaný  model auta a dron.

"Hlavní účel je, abychom nejen zpestřili výuku žákům, ale pořídili i nějaké záběry a videozáběry a potom je stříháme v počítačové učebně," uzavřel Bolek.

Střih videa mají žáci už v šestém ročníku v rámci předmětu Informatika, znalosti si pak oživují v ročníku devátém.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků


INVESTMENT AGENCY s.r.o. - pracoviště Místek, kontaktní osoba Dagmar Dvořáková
Frýdek-Místek
od 168 000 Kč/měsíc

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 15 200 Kč/měsíc

Detail