Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Palkovicích se setkali starostové Sdružení měst a obcí povodí Ondřejnice

  • Palkovice,

Starostové Sdružení měst a obcí povodí Ondřejnice se letos poprvé sešli v Palkovicích, aby se společně domluvili na prioritách a plánech pro letošní rok. Tato pravidelná setkání jsou důležitá i z hlediska výměny zkušeností.

Zástupci jedenácti obcí a měst, které jsou součástí Sdružení měst a obcí povodí Ondřejnice se pravidelně jednou měsíčně setkávají, aby si navzájem vyměnili své zkušenosti a společně také plánovali další kroky, které vedou ke zlepšení života tamních obyvatel.

"Pro letošní rok máme jednu velkou prioritu a to je výstavba kanalizace v obci Hukvaldy, která probíhá pod záštitou našeho sdružení, které již v minulosti realizovalo stokové sítě kanalizační v rozsahu skoro 30 km s napojením na čistírnu odpadních vod v Brušperku," prozradil předseda sdružení a také starosta obce Stará Ves nad Ondřejnicí Dalibor Dvořák.

Každoroční setkávání začíná v Palkovicích, ne jinak tomu bylo i letos. vedení obce se pochlubilo vším, co se podařilo loni úspěšně zrealizovat a na řadu přišly i aktuální úřední záležitosti.

"Samozřejmě diskutujeme o různých dotačních možnostech, jak nás trápí úředníci v našich nadřízených městech, jak nám nechtějí zkolaudovat chodníky, ukázali jsme jim hasičárnu i náš skleněný most, za který jsme dostali medaili," řekl Radim Bača, starosta Palkovic.

Právě nová hasičská zbrojnice se stala inspirací i pro vedení obce Krmelín.

"Každá obec je trochu jiná, ale takové povinnosti, které máme, jsou stejné, ale my si předáváme zkušenosti, třeba tady v Palkovicích, protože opravujeme v současné době hasičárnu, pro mě to je velká inspirace, je to super," uzavřela Yveta Kovalčíková, starostka Krmelína.

Koncem února se členové Sdružení sejdou ve Fryčovicích, v březnu pak v Krmelíně.
Česká distribuční k.s. - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 5 778 Kč/měsíc

Detail

Pila Haratyk s.r.o. - pracov. Nebory
Třinec
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků