V Palkovicích se setkali starostové Sdružení měst a obcí povodí Ondřejnice

Starostové Sdružení měst a obcí povodí Ondřejnice se letos poprvé sešli v Palkovicích, aby se společně domluvili na prioritách a plánech pro letošní rok. Tato pravidelná setkání jsou důležitá i z hlediska výměny zkušeností.

Zástupci jedenácti obcí a měst, které jsou součástí Sdružení měst a obcí povodí Ondřejnice se pravidelně jednou měsíčně setkávají, aby si navzájem vyměnili své zkušenosti a společně také plánovali další kroky, které vedou ke zlepšení života tamních obyvatel.

"Pro letošní rok máme jednu velkou prioritu a to je výstavba kanalizace v obci Hukvaldy, která probíhá pod záštitou našeho sdružení, které již v minulosti realizovalo stokové sítě kanalizační v rozsahu skoro 30 km s napojením na čistírnu odpadních vod v Brušperku," prozradil předseda sdružení a také starosta obce Stará Ves nad Ondřejnicí Dalibor Dvořák.

Každoroční setkávání začíná v Palkovicích, ne jinak tomu bylo i letos. vedení obce se pochlubilo vším, co se podařilo loni úspěšně zrealizovat a na řadu přišly i aktuální úřední záležitosti.

"Samozřejmě diskutujeme o různých dotačních možnostech, jak nás trápí úředníci v našich nadřízených městech, jak nám nechtějí zkolaudovat chodníky, ukázali jsme jim hasičárnu i náš skleněný most, za který jsme dostali medaili," řekl Radim Bača, starosta Palkovic.

Právě nová hasičská zbrojnice se stala inspirací i pro vedení obce Krmelín.

"Každá obec je trochu jiná, ale takové povinnosti, které máme, jsou stejné, ale my si předáváme zkušenosti, třeba tady v Palkovicích, protože opravujeme v současné době hasičárnu, pro mě to je velká inspirace, je to super," uzavřela Yveta Kovalčíková, starostka Krmelína.

Koncem února se členové Sdružení sejdou ve Fryčovicích, v březnu pak v Krmelíně.
Kdo je pan Schmitt?/ představení Divadla Mír

Zítra
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Pavel Šporcl a Gipsy Way Ensemble / koncert

Zítra
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Koncert ZUŠ / komorní koncerty

20.02. 19:00
Frýdek-Místek, ZUŠ Frýdek - Místek

Beskyd Gastro a.s.
Frýdek-Místek
od 19 000 Kč

Detail

Nemocnice ve Frýdku-Místku, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 20 925 Kč

Detail

KLEMP Šajtar s.r.o.
Frýdek-Místek
od 14 600 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků