Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Palkovice bojují s nárůstem separovaného odpadu, největší problémy tvoří papír

  • Palkovice,

Palkovice na Frýdeckomístecku bojují se separovaným odpadem. Protože si lidé v této době častěji objednávají nákupy domů, stoupl počet zejména papírového odpadu. Kontejnery se rychle plní a současný počet svozů nestačí.

Koronavirová krize způsobila v Palkovicích zajímavý efekt. Lidé v daleko větším měřítku využívali nákupy přes e-shop a věci si nechávali posílat domů. To mělo za následek, že se v obci mnohem více a mnohem častěji plnily kontejnery na separovaný odpad.

“Lidi jsou doma, tak odpadů přibývá. Spousta lidí si nechává dovážet zboží. Kdyby lidi sešlapávali petky, tak jich do toho kontejneru vejde sedmkrát tolik. Takhle máme pořád plno,” řekl pracovník sběrného dvora Jaromír Trojčínský.

V Palkovicích je okolo 130 kontejnerů na separovaný odpad, zhruba 50 z nich je na papír. Právě ten totiž v obci tvoří největší objem odpadu.

“Jako reakci na přibývající odpad, zejména papíru, papírových krabic z e-shopů, jsme udělali takové opatření, že jsme domluvili svoz papírového odpadu, který by probíhal každý týden, což znamená jedenkrát častěji než doposud,” uvedl místostarosta Palkovic David Kula.

“Samozřejmě jsme pro sběr separovaného odpadu schopni udělat ledasco, ale otázkou jsou finance, protože navýšení svozu papíru ze 14 dnů na každý týden přijde obec zhruba na 100 tisíc korun ročně. Takže dá se udělat všechno, ale je to samozřejmě o penězích,” sdělil starosta Palkovic Radim Bača.

Důležitá je také součinnost občanů v tom, aby odpad řádně stlačili a zmačkali. Pak by měla být současná kapacita kontejnerů i počet svozů dostačující.
Letní setkání s Jaroslavem Duškem

26.08. 15:00
Frýdlant nad Ostravicí, Kulturní centrum Frýdlant nad Ostravicí

Olympic Permanentní tour 2020/ Přeloženo z 28.4.

07.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

GLANC FACILITY s.r.o. - pracov. Vendryně
Vendryně
od 90 Kč/hod.

Detail

STRABAG a.s. pracoviště
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

GLANC FACILITY s.r.o. - pracov. Vendryně
Vendryně
od 90 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků