Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Palkovice bojují s nárůstem separovaného odpadu, největší problémy tvoří papír

  • Palkovice,

Palkovice na Frýdeckomístecku bojují se separovaným odpadem. Protože si lidé v této době častěji objednávají nákupy domů, stoupl počet zejména papírového odpadu. Kontejnery se rychle plní a současný počet svozů nestačí.

Koronavirová krize způsobila v Palkovicích zajímavý efekt. Lidé v daleko větším měřítku využívali nákupy přes e-shop a věci si nechávali posílat domů. To mělo za následek, že se v obci mnohem více a mnohem častěji plnily kontejnery na separovaný odpad.

“Lidi jsou doma, tak odpadů přibývá. Spousta lidí si nechává dovážet zboží. Kdyby lidi sešlapávali petky, tak jich do toho kontejneru vejde sedmkrát tolik. Takhle máme pořád plno,” řekl pracovník sběrného dvora Jaromír Trojčínský.

V Palkovicích je okolo 130 kontejnerů na separovaný odpad, zhruba 50 z nich je na papír. Právě ten totiž v obci tvoří největší objem odpadu.

“Jako reakci na přibývající odpad, zejména papíru, papírových krabic z e-shopů, jsme udělali takové opatření, že jsme domluvili svoz papírového odpadu, který by probíhal každý týden, což znamená jedenkrát častěji než doposud,” uvedl místostarosta Palkovic David Kula.

“Samozřejmě jsme pro sběr separovaného odpadu schopni udělat ledasco, ale otázkou jsou finance, protože navýšení svozu papíru ze 14 dnů na každý týden přijde obec zhruba na 100 tisíc korun ročně. Takže dá se udělat všechno, ale je to samozřejmě o penězích,” sdělil starosta Palkovic Radim Bača.

Důležitá je také součinnost občanů v tom, aby odpad řádně stlačili a zmačkali. Pak by měla být současná kapacita kontejnerů i počet svozů dostačující.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyIng. Petr Kovalský - pracoviště
Kunčice pod Ondřejníkem
od 100 do 150 Kč/hod.

Detail

OFIR Service s.r.o. - Logistic park Nošovice.
Nošovice
od 24 000 do 24 000 Kč/měsíc

Detail

MINISTERSTVO VNITRA - Ředitelství služby cizinecké policie
Frýdek-Místek
od 25 720 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry