Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Palkovičtí zastupitelé jednali o změnách územního plánu

  • Palkovice,

Zastupitelé Palkovic mají za sebou jedno z nejdůležitějších zasedání posledních let. Projednávali totiž změny územního plánu.

Radim bača, starosta Palkovic: “Máme tady 80 žádostí o změnu územního plánu. Na takovou obec, jakou jsou Palkovice a Myslík, je to poměrně dost a všichni žadatelé chtějí stavět. Nikdo tady si nedal žádost, že by chtěl svůj stavební pozemek změnit na pole na brambory nebo na česnek.”


Jarmila Kožuchová, obyvatelka Palkovic: “Přišla jsem tady kvůli územního plánu, protože máme pozemek, který jsem zdědila se sestrou po svých rodičích. Máme to už asi tak 15 či 20 let a zatím to není vyřešeno. Je to jako orná půda a chtěli bychom si tam postavit domeček.”

Ne každý záměr však vedení obce podporuje protože si chce zachovat vesnický ráz.

Radim bača, starosta Palkovic: “Mezi žádostmi jsou samozřejmě i plochy velké třeba dvou i tříhektarové, kde by lidé chtěli developersky pracovat a postavit tam 2 rodinných domků. Takové žádosti si myslím, že v zastupitelstvu neprojdou. Že spíš jde o to, abychom zahušťovali stávající zástavbu do určité míry a využili těch proluk v zahradách, kolem cest, tam kde jsou inženýrské sítě. Rozhodně nepůjdeme do nějakého dramatického rozšiřování vesnice. Cílem zastupitelstva je, abychom samozřejmě nezmrazili výstavbu, protože chceme být obcí přívětivou pro bydlení, je to dobrá adresa Palkovice. Ale samozřejmě chceme zase vyhovět některým Palkovjanům, kteří tady mají nějaké zahrady nebo pole a chtějí zde stavět jejich vnuci nebo pravnuci nebo děti, takže bychom je neradi vyháněli někde mimo Palkovice. Důležité bude najít nějakou rovnováhu mezi těmi žádostmi, aby se tu dobře žilo, tak jak my všude proklamujeme.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyČeská distribuční k.s. - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

První KEY - STAV, a.s. - pracoviště okres Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

Sdružení TULIPAN, z.s. - pracoviště Novodvorská a J. Trnky
Frýdek-Místek
od 6 800 do 8 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry