Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Palkovicích rozšiřují školku, radnice sídlí v tělocvičně

  • Palkovice,

V budově bývalého Obecního úřadu v Palkovicích se už naplno rozeběhly práce na rozšíření mateřské školy.

David Kula (NEZÁVISLÍ PRO PALKOVICE A MYSLÍK), místostarosta Palkovic: “Po několika letech příprav jsme konečně začali s rekonstrukcí bývalého obecního úřadu na nové oddělení mateřské školky. Je to vlastně po zhruba dvou týdnech, co jsem se konečně přestěhovali do tělocvičny s úřadem, tak jsme předali staveniště stavební firmě, která by měla být se stavbou hotova zhruba do konce ledna. Zprovoznění nového oddělení mateřské školky je plánováno na začátek příštího roku. Bude však záležet na tom, jak rychle se nám podaří vysoutěžit ještě dodavatele nábytku a vybavení, kterého právě teď soutěžíme.”

Palkovičtí předpokládají, že v obci bude přibývat nejen předškoláků, ale i školáků.

David Kula (NEZÁVISLÍ PRO PALKOVICE A MYSLÍK), místostarosta Palkovic: “Letos jsme do školky nemohli přijmout zhruba 25 dětí, což je přesně tak velká kapacita, jako teď stavíme v tom novém oddělení. To znamená, že na nějakou dobu dopředu bychom měli mít teďka vystaráno a uvidíme, jak se bude vyvíjet demografická křivka dál. Protože my jsme vlastně schopni to predikovat zhruba tři roky dopředu, protože vlastně děti nastupují ve třech letech do školky.”

Úředníci palkovické radnice nyní pracují ve sportovní hale.

David Kula (NEZÁVISLÍ PRO PALKOVICE A MYSLÍK), místostarosta Palkovic: “S obecním úřadem jsme se provizorně přestěhovali do tělocvičny, ale je to pouze provizorní řešení, protože už teď probíhá zpracování projektové dokumentace na rekonstrukci Domu služeb a na konci letošního roku bychom měli žádat o stavební povolení a během příštího roku začít stavět definitivně obecní úřad nad Domem služeb a zhruba za dva roky bychom se měli definitivně přestěhovat s obecním úřadem tam.”

Ne všichni lidé si už na novou adresu radnice zvykli.

David Kula (NEZÁVISLÍ PRO PALKOVICE A MYSLÍK), místostarosta Palkovic: “O přestěhování obecního úřadu jsme se snažili informovat občany všemi možnými kanály, Palkovickými listy, vývěskami, na facebooku, na internetu a tak dále, ale pořád se najdou takoví, kteří si myslí, že úřad je na tomto místě. Proto ještě znovu upozorňujeme, že zde již nic nevyřídíte a všechno si vyřídíte nově v tělocvičně. Zde zůstává pouze dočasně úřední deska, která se také postupem času přesune do centra obce.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy