Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V centru Palkovic obec buduje dva nové přechody pro chodce

  • Palkovice,

V centru Palkovic vznikají v těchto dnech dva nové přechody pro chodce. Jeden poblíž autobusové zastávky, druhý před školou.

David Kula (Nezávislí pro Palkovice a Myslík), místostarosta Palkovic: “Se stavbou jsme začali už v loňském roce, bohužel nás přerušila zima, takže jsme několik měsíců stáli a naplno dokončujeme v letošním roce a měli bychom být hotovi zhruba do konce května, kdy oba dva přechody začnou sloužit svému účelu. Stavba přechodu v centru je součástí širšího záměru, kdy už jsme vlastně před dvěma roky vybudovali novou skleněnou lávku v centrum. Na tu právě bude navazovat ten přechod a celá tato cesta pro přecházení nahradí starou modrou lávku zvanou kostelovou, která se nachází o 30 metrů vedle a kterou jsme v současné době zaslepili, aby už nebyla průchodná pro chodce ani pro cyklisty. A toto zaslepení bylo požadavkem Policie České republiky, která už chtěla tuto lávku zrušit zhruba před čtyřmi lety, ale tehdy jsme se domluvili, že ta láska ještě chvilku vydrží, do té doby, než uděláme náhradní variantu. A tím, že se teď vlastně blížíme tomu, že bude hotový přechod a je hotová lávka, takže už jsme mohli ten slib daný policii splnit a lávku zaslepit. 
David Kula (Nezávislí pro Palkovice a Myslík), místostarosta Palkovic: Celá akce vyjde zhruba na dva miliony korun. Polovinu částky získáme z dotace z Evropské unie a druhou polovinu doplácí obec. Celkově se může zdát, že ta částka je docela velká, nicméně součástí není jen samotný přechod, ale je to taky úprava chodníku na obou dvou stranách, nasvětlení přechodu, nasvětlení cesty před a za přechodem a také úprava brzdné plochy před přechodem, kde bude nastříkaná cesta takzvanou Rocbindou.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy