Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jachtaři z Palkovic pořádali na Olešné mezinárodní dětskou regatu

  • Palkovice,

Tradiční dětskou regatu pořádali jachtaři z Palkovic na přehradě Olešná.

Dětská regata na Olešné. Zdroj: TV Polar
Kamil Ščerba, ředitel závodů, předseda oddílu jachtingu TJ Sokol Palkovice: “Tady na Olešné pořádáme Interpohár, který je součástí závodů na Slovensku, v Polsku a v Čechách. Jedná se o dětské lodní třídy Optimist, Laser, dneska už se to teda jmenuje Inka, s tím, že tady máme 55 lodí a doufám, že nám bude přát počasí a že odjedeme krásný závod, který je letos poprvé dvoudenní. Vždycky byl třídenní, ale dle přání závodníků, kteří toho času moc nemají cestují hodně po Evropě, takže chtěly dvoudenní závod, takže máme tradiční dvoudenní závod tady na Olešné.”

Mezi závodníky jeli samozřejmě také jachtaři z palkovického klubu.

Vladimír Kováč, člen oddílu jachtingu TJ Sokol Palkovice: “Jezdím na lodi už od tří let, kdy jsem poprvé vstoupil na loď. Chtěl bych dosáhnout mistra České republiky v mladších žácích.”
Kamil Ščerba, ředitel závodů, předseda oddílu jachtingu TJ Sokol Palkovice: “Je to 8. ročník. Pořadatelé jsou dva. Moravskoslezský krajský svaz jachtingu ve spolupráci s Jachtingem TJ Sokol Palkovice s tím, že tady na Olešné to pořádáme už pošesté. Nepořádali jsme to pouze dvakrát z důvodu toho, že byla Olešná vypuštěná, kdy se čistila, tak jsme to pořádali na Slezské Hartě. Ale jinak je to tradiční závod s tím, že ti závodníci tady hrozně rádi jezdí, protože znají to okolí, ta příroda je tady úžasná, voda je pro ně úžasná. My se jim snažíme udělat takový ten servis, večer nějaké grilování tak, aby všichni i po těch závodech poseděli a mělo to i nějakou společenskou hodnotu. Závod je vypsaný na 6 rozjížděk. Ty se jezdí formou trojúhelníku, kdy se startuje proti větru, jede se na takzvanou bojku číslo jedna. Říká se nahoru, protože je proti větru. Ta bojka se otočí, pak se jede dolů na bojku číslo 2, která je na polovině té trati. Ta bojka se otočí a sjede se dolů úplně někde ke startu, kde se otočí bojka číslo 3 a tato kola se jedou tři a pak se jede do cíle. Lodě startují dohromady a v cíli je vidět, kdo je první, kdo je druhý a kdo je třetí. My samozřejmě v těch výsledcích vyhlašujeme zvlášť chlapce, zvlášť dívky, mladší a starší.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy