Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do pozlacené báně kostelní věže Palkovičtí uložili dokumenty i tekutý pozdrav příštím generacím

  • Palkovice,

Důkladnou rekonstrukcí prošla věž kostela sv. Jana Křtitele v Palkovicích. Z dokumentů, které byly nalezené v báni, bylo ověřeno, že oprava byla provedena po 125 letech.

Bronislav Wojnar, farář: “Kostel prošel velkou rekonstrukcí hlavně co se týče věže kostela. V první etapě, ta další etapa nás teprve čeká v budoucnu. Měnila se spousta krovů, které byly napadené červotočem a podobně. Krytina se vyměnila za měď, která by už měla vydržet spoustu let, tomu věříme. Završením je zavěšení nově pozlacené báně, do které jsme uložili zase písemností dalším generacím.”

S výběrem předmětů uložených v tubusu do kostelní báně si dali Palkovičtí záležet. Vedle různých věcí dokumentujících život v současnosti nechybí ani tekuté překvapení.

David Kula (Nezávislí pro Palkovice a Myslík), místostarosta Palkovic: “Nyní doufáme, že to, co jsme do tubusu vložili my, že minimálně dalších 125 let tady ve věži bude a že to bude poselství pro příští generace, jak se tady v roce 2021 žilo nejen v Palkovicích, ale v celé naší zemi a co nás tehdy trápilo a naopak, z čeho jsme měli radost a tak dále. Takže jsem všechny tyto informace v tubusu zanechali pro budoucí generace. V tubusu najdete také noviny z letošního roku, najdete tam Palkovické listy, pozvánky na kulturní akce, které se letos konaly a také malé tekuté překvapení.”

Nad pozlacenou bání byl ve finále usazen kříž, coby symbol křesťanství.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy