Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V socialistické Akci Z stavebníci nahradili beton molitanem

  • Palkovice,

Demolice Domu služeb v Palkovicích odhalila překvapení. V místech, kde měl být pevný beton, našli stavebníci molitan. Socialistická stavba už je naštěstí zbourána a do roka ji nahradí nová radnice.

Obec Palkovice bude mít vůbec poprvé ve své historii svou vlastní radnici. Tu právě nyní staví v místě, kde dříve stával Dům služeb. Ten se už poroučel k zemi.

David Kula (Nezávislí pro Palkovice a Myslík), místostarosta: “Obecní úřad vždycky fungoval na fojtství vedle kostela a potom se zhruba před 100 až 150 lety začal stěhovat různými budovami v rámci obce. Chvíli sídlil v hospodě, chvíli v kulturním domě, potom v místě bývalé školky, v místě které sloužilo jako provozní budova jednotného zemědělského družstva a nyní se nacházíme provizorně v budově tělocvičny. Toto je v podstatě asi sedmé místo, kde se obecní úřad přestěhuje snad už definitivně.”

Dům služeb byl postaven v takzvané Akci Z. A jak se nyní při demolici ukázalo, za socialistického budovatelství předci při práci příliš pečliví nebyli.  Místo betonu totiž stavbaři použili i molitan. 

Místní se však už těší na novou radnici.

Anketa: “No já tomu říkám to, že je to dobré, že tady je to poblíž, všechno v jednom. Obchod tady je a že ten obecní úřad tady bude, tak by to bylo výborné.”

Stavbaři budou muset překonat některá úskalí, která jim projekt přichystal.

Roman Ciompa, stavbyvedoucí: “Uvnitř mají být příčky, které jsou poměrně velkých rozměrů. Jsou tam skleněné příčky, kdy největší má tuším nějakých 3 na 6 metrů, což je dost velká váha. Budeme to muset nějak velice dobře logistický vymyslet, abychom tam ty příčky vůbec dostali.”

Pokud půjde vše podle plánů, měla by nová radnice lidem sloužit za rok v říjnu. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyIBEX Security s.r.o. - pracoviště Sviadnov
Frýdek-Místek
od 20 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Úřad práce České republiky, KrP Ostrava, KoP Jablunkov
Jablunkov
od 21 710 do 31 820 Kč/měsíc

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail