Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vánoční setkání v Palkovicích s pouštěním ryb do Olešné a promítáním videomappingu

  • Palkovice,

Ani letos si v Palkovicích neodpustili tradiční setkání pod vánočním stromem, kde si lidé mohli koupit rybu nebo stromeček. Oproti dřívějšku bylo setkání střídmější a v jeho závěru nechyběl videomapping.

Lidé z Palkovic se sešli v úterý odpoledne u požární zbrojnice. Děti si mohli vypustit malé rybky do říčky Olešné a všichni si zazpívali známé koledy.

Radim Bača (Nezávislí pro Palkovice a Myslík): “My jsme byli nuceni zrušit klasické vánoční trhy, které pořádáme na Mikuláše, tak jsme se rozhodli, že aspoň zorganizujeme takové malé zastavení u vánočního stromu, kdy nám naše dechová hudba Palkovjanka zahraje pár koled, lidé se zastaví na svařák nebo dětský punč. A máme takový zážitek - pro děti chystáme, že budou pouštět živé ryby do potoka, jako takové pouštění kapříků. Samozřejmě ne těch velkých dospělých, na to bychom asi neměli, ale máme rybí očka, karasy a další. Jde hlavně o ten zážitek, aby ty děti měly nějaký zážitek, ať vidí živou rybu, ať si na ni sáhnou a ať jí dají život. Samozřejmostí mohou si tady koupit kapra, stromek, je to takové opravdu takové symbolické setkání symbolické s tím, že pro toho kapra živého i mrtvého si tady můžou koupit."
Anketa: “Určitě chodím pravidelně a všechny venkovní akce jsou prima a myslím si, že v této době se velice hodí. A je to určitě fajn, že se kluci do toho pustili.”
Anketa: “Moc se mi líbí tahle vánoční atmosféra a líbí se mi ty kapři, takže jsem se šla s Pionýrem tady podívat.”
Radim Bača (Nezávislí pro Palkovice a Myslík): "Já bych chtěl popřát do dalšího roku lidem hlavně hodně zdraví, a ať už ten covid konečně přemůžeme a žijeme normálním životem tak, jak jsme byli zvyklí před dvěma roky."

Po setmění se na stěnu zbrojnice promítaly tři animované příběhy motivované Palkovicemi.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy