Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Palkovicích chtějí stavět nový chodník pro větší bezpečnost chodců

  • Palkovice,

Především vyšší bezpečnost pro chodce chtějí v Palkovicích zajistit stavbou nového chodníku. Ten by měl vést podél silnice k sousedním Chlebovicím. Obec se teď snaží získat na stavbu chodníku peníze ze státní dotace.

Chodci, kteří musí procházet silnicí spojující Palkovice s Chlebovicemi, se rozhodně bezpečně necítí. Před projíždějícími auty často uskakují do příkopu, nebo chodí po trávníku. Po silnici přitom musí chodit i školáci.

Anketa: “Nejsem sice z Palkovic, ale občas projíždím tady touto silnicí a je poměrně frekventovaná, taky vzhledem k tomu, že se jedná o centrum obce. No jak vidíme, asi bych to vyžadovalo trošku větší investice do bezpečnosti, aby tady byl nějaký chodník a ti žáci se můžou dostat do školy bezpečnějším způsobem.”

Palkovická radnice má připravený projekt na stavbu chodníku a teď se snaží získat státní dotaci na stavbu. Ta by mohla přijít na zhruba 25 milionů korun, přičemž dotace by měla pokrýt až 80 procent.

Radim Bača (Nezávislí pro Palkovice a Myslík), starosta Palkovic: “Snažíme se o další etapu stavby chodníku, tentokrát směrem do Chlebovic. Je to samozřejmě důležité část Palkovic, Palkovice-Podhůří. Je tady velký provoz, jak aut tak chodců a sami vidíte tu příkopu, jak to tady vypadá, jak je tady ta cesta úzká. Je tady vybudována kanalizace, plyn, voda, elektrika, všechno, takže teď tady chybí akorát ten chodník.”

Protože na stavbu chodníku už bylo vydáno stavební povolení, mohlo by se se stavbou začít už v dohledné době.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy