Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Palkovicích se po pauze opět konal masopustní průvod

  • Palkovice,

Povoz tažený koněm, muzika a plno maškar. Tak vypadal v sobotu masopustní průvod, který uspořádali v Palkovicích. V závěru nedávno obnovené akce nechybělo ani tradiční pochování basy.

Palkovicemi opět prošel masopustní průvod maškar. V tradičních maskách se do veselí zapojily děti i dospělí.

Monika Bebčáková, organizátorka akce: “My jsme začali s tímto veselím před čtyřmi roky. Domluvili jsme se ve školce, že zkusíme nějakou akci, která tady ještě Palkovicích nebyla a kromě covidové doby každý rok tuto akci pořádáme. Myslím si, že se to ujalo, že je to taková veselá akce k ukončení nějaké sezony.”


Anketa: “Masopust je, že se nosí kostýmy a nejí se maso.”
Anketa: “Krásné jako vždy. Se synem jsem tady, ten má koníčka a druhý syn je starší, ten už na to moc není. Ale maska nám dala zabrat.”
Monika Bebčáková, organizátorka akce: “Náš průvod jde přes kus obce Palkovice a je to směrem na mysliveckou chatu Bařinu, kde máme ukončení a pak celé veselí až do noci.”
Anketa: “Já jsem tady s vnoučaty, s druhou babičkou, s nevěstou a s dcerou. V plném počtu. My jsme spokojení. Je krásné počasí, lidi je dost, si myslím.”
Anketa: “Pěkné to je, děcka si užívají, takže super.”

Během palkovického masopustu nechybělo ani pochování basy.

Nahlásit chybu


K tématu
Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail