Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na drahou skládku se s odpadem zbytečně vyvážejí použitelné suroviny i nespotřebované jídlo

  • Palkovice,

Domácnosti z Palkovic a Myslíku vyhazují na skládku zbytečně hodně odpadu, který by se dal ještě využít. Obec si nechala udělat analýzu obsahu několika kontejnerů a zjistila, že při důslednějším třídění by mohla na skládkovném výrazně ušetřit.

Radek Klvač, AZ ENVI: “Analyzujeme, jak v té dané obci ten odpad občané třídí, jestli lze z toho ještě vytřídit některé využitelné odpady jako papír, plasty, sklo, kovy atd. Prioritně je to pro obec, aby mohla z toho analyzovat a mohla si nastavit správný způsob sběru odpadu. Zejména jsme tam našli samozřejmě plasty, nápojové kartony, uhynulá zvířata jsme tam objevili. V současné době vzhledem ke krizi, která je v České republice, tak jsme našli hodně jídla, tedy gastroodpadu. Takže je vidět, že lidé stále plýtvají potravinami.”

Do sběrného dvora, kde analýza odpadu probíhala, se přišli podívat palkovičtí školáci.

Vanda Svatošová, ZŠ Palkovice: “Bydlíme v rodinném domku a snažíme se třídit sklo a plasty. Máme doma slepice a zbytky vyhazujeme slepicím.”
Filip Mynář, ZŠ Palkovice: “Já jsem našel asi nejmíň milion funkčních věcí, které tady lidi vyhodili. Třeba perfektně fungující kolo nafouknuté, s odpružením, tip ťop. Viděl jsem též kočárky. Jelikož jsme velká domácnost, tak toho taky hodně spotřebujeme. Třídíme nejvíce plasty a papíry. A taky někdy odvezeme železo z lesa, někde u ohniště bývají prostě plechy, tyčky, staré železo, tak to odneseme a ještě za to dostaneme peníze.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyČeská distribuční a.s.F - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí
Frýdlant nad Ostravicí
od 4 050 do 8 100 Kč/měsíc

Detail

Hyundai Glovis Czech Republic s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna, areál Hyundai
Nošovice
od 75 000 Kč/měsíc

Detail

VKUS-BUSTAN s.r.o. - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 8 640 do 16 200 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry