Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Díky dotacím mají dobrovolní hasiči z Palkovic a Myslíku nové vybavení

Palkovice |

Do požárních zbrojnic dobrovolných hasičů v Palkovicích a Myslíku přibyla nová technika. Radnici se ji podařilo získat díky úspěšně hodnoceným dotačním projektům.

Nové vybavení budou hasiči používat při ostrých výjezdech. 

Šárka Menšíková, členka výboru SDH Palkovice: “Jedná se o vyvíječ lehké pěny, který slouží k hašení kabeláží v kanálech. Pak je to velký box s nářadím na opravu strojů, dýchací přístroje a pak je to stožár, který slouží k osvětlení při nějakém zásahu. Tato zařízení jsme získali dotace a naši hasiči z Palkovic a Myslíku je budou používat po dobu několika let podle svých potřeb a podle potřeb občanů v Palkovicích. Realizace projektu byla umožněna díky dotaci na základě výzvy vyhlášené v rámci Strategie komunitně vedeného Místního rozvoje MAS Pobeskydí.”
Radim Bača (Nezávislí pro Palkovice a Myslík), starosta Palkovic: “Obec je ráda, že palkovičtí a myslíkovští hasiči zase se dostali k nějakým modernějším věcem, které snad teda nevyužijí na hašení požárů, protože hasiči jsou nejlepší, když jsou doma zaparkovaní, když čekají a nic se neděje. To jsme všichni spokojení. Samozřejmě, že sem tam k něčemu takovému nepříjemnému dojde, nějaký požár drobný či větší, nějaká havárie. Je to další pokrok v průběžné modernizaci jak myslíkovských, tak palkovických hasičů.”

Cílem projektu je zvýšení připravenosti a akceschopnosti JSDH Palkovice a JSDH Palkovice - Myslík pro řešení a řízení rizik při zabezpečování ochrany životů, zdraví a majetku občanů před požáry, živelními pohromami a jinými mimořádnými událostmi na území obce Palkovice. JSDH Palkovice je 3. nejvytíženější jednotkou na území MAS Pobeskydí, což svědčí o nezbytnosti mít tuto jednotku velmi dobře a adekvátně vybavenou. Předmětem projektu je pořízení vybavení pro JSDH Palkovice (812176) a JSDH Palkovice - Myslík (812166), a to radiostanice (2ks), dýchacího přístroje (2 ks), dílenského vozíku s nářadím (1 ks), agregátu na lehkou pěnu a odsávače kouře (1 ks), teleskopického osvětlovacího stožáru (1 ks) a elektrocentrály (1 ks).

Nahlásit chybu


K tématu

Nová stanice i zásahový vůz. Frýdek-Místek investoval do dobrovolných hasičů 84 milionů

19. června 2023 12:09 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Dobrovolní hasiči z Frýdku-Místku dostali profesionální zázemí a nový zásahový vůz. Město nechalo zrekonstruovat jejich původní zbrojnici, která nyní jako jedna z mála v kraji splňuje standardy stanice pro profesionální sbor.

Soutěže hasičů v silovém víceboji Hartaman se účastnil i dvojnásobný mistr světa

27. června 2023 9:20 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Převýšení 65 metrů a více než 300 schodů. To byl vrchol soutěže Hartaman. Ta na přehradě Slezská Harta prověřila síly a kondici nejlepších hasičů. Je součástí celorepublikové ligy závodů TFA, neboli Nejlepší hasič přežije.

Dobrovolní hasiči v Ostravě-Heřmanicích fungují už 130 let

4. července 2023 9:01 | Ostrava-Slezská Ostrava | Jiří Cileček

Sbor dobrovolných hasičů Ostrava-Heřmanice oslavil 130 let své existence. Hasiči prošli v průvodu Heřmanicemi, který zakončil slavnostní ceremoniál u zbrojnice. V rámci oslav připravili výstavu o historii sboru a také celodenní program. Zároveň byl poklepán základní kámen nové zbrojnice.


Náměstí SNP se promění v místo k setkávání. Návrh mohli Ostravané konzultovat s architekty

Městský ateliér prostorového plánování a architektury představil své plány na budoucí podobu náměstí SNP v Ostravě. Obě strany náměstí se mají například propojit zvýšením vozovky. Návrh si přišli poslechnout i zaujatí občané na veřejné setkání.

Studenti postavili v centru Ostravy první májku. Z akce chtějí udělat tradici

Na Masarykově náměstí v centru Ostravy stojí historicky první májka. Postavili ji tam studenti z vysokých a středních škol, kteří tím zahájili přípravy na majálesové oslavy.

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů. Neoprávněné zásahy lidí zřejmě nepřežijí

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Ostrava hledá náhradní rodiče pro ohrožené děti. Význam rodiny je nezastupitelný

Jistě se shodneme, že význam rodiny je pro dítě nezastupitelný. Bohužel ne každé dítě má to štěstí, že se o něj jeho vlastní rodiče postarají. V Ostravě naštěstí velmi dobře funguje systém pomoci a děti mají velkou šanci, že se brzy dostanou do náhradních rodin. Noví pěstouni jsou ale stále potřeba.

VIDEO: Policisté dopadli 15letého mladíka, který ve skupince dalších okradl muže v Ostravě

Včera 9:48 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Policisté dopadli patnáctiletého mladíka, který i v takto nízkém věku má za sebou bohatou trestní minulost. Na začátku dubna letošního roku bezdůvodně fyzicky napadl a okradl 31letého muže v Ostravě. Poškozený vše oznámil policistům a ti během krátké doby vypátrali skupinku podezřelých.

Revolution train zamířil do Moravskoslezského kraje, zastavuje ve dvou městech

Protidrogový vlak, Revolution train, zamířil do Moravskoslezského kraje. Zastaví tu jen ve dvou městech, Ostravě a Novém Jičíně, kam se vrací po tříleté pauze.

Aplikace čistáOVA funguje už šest let. Lidé díky ní mohou upozornit na závady ve městě

11. dubna 2024 9:20 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Komu není lhostejný veřejný prostor ve kterém žije, může v Ostravě už šestým rokem využívat aplikaci čistáOVA. Díky ní úředníky radnice jednoduchým způsobem upozorní na jakékoliv závady, jako například rozbitý chodník, či nepořádek v ulicích.

Policisté asistovali u porodu na D56 u Paskova, narodila se zdravá holčička

11. dubna 2024 11:26 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Policisté z oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, praporčíci Jaroslav Masnica a David Machanec, mají za sebou nezapomenutelný zážitek. Během středečního odpoledne asistovali u náhlého porodu na D56. Informovala o tom policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Dobrovolníci se zapojili do celostátní akce Ukliďme Česko

11. dubna 2024 13:26 | Albrechtice | Jiří Brzóska | Albrechtický miniexpres

V rámci celostátní akce Ukliďme Česko se v sobotu 6. dubna do úklidové akce opět zapojili i dobrovolníci z Albrechtic.

Revitalizace rezervace Kotvice u Studénky je nutná, lépe ochrání vzácné druhy

V přírodní rezervaci Kotvice u Studénky začala obnova rybníků a mokřadů. Revitalizace území je nutná pro další ochranu vzácných druhů vodních ptáků a obojživelníků, kteří tu žijí. Práce potrvají rok.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

Někteří řidiči nerespektují zákaz zastavení při blokovém čištění ve Frýdku-Místku

Ulice Frýdku-Místku opět brázdí úklidové čety a čisticí technika. Naplno už probíhá jarní úklid, který je spojený s blokovým čištěním. To tradičně komplikují neukáznění řidiči, kteří nepřeparkují svá auta. Dopravní značení přitom na blokové čištění upozorňuje týden dopředu.

Zájemci o byt v Penzionu pro seniory Frýdek-Místek musejí aktualizovat své žádosti

Žadatelé o byt v Penzionu pro seniory Frýdek-Místek musejí znovu aktualizovat své žádosti. O bydlení je totiž velký zájem a v pořadníku jsou desítky lidí. Penzion prošel před časem náročnou rekonstrukcí bytových jader a celkově má 167 bytových jednotek.

Soutěž Podbeskydský ještěr ve Frýdku-Místku opět hledala nejlepší cukráře

Slavnostní dort do čtyř kilogramů na libovolné téma. To bylo úkolem tradiční soutěže Podbeskydský ještěr, kde mezi sebou pravidelně měří síly studenti oboru cukrář. Jejím cílem je motivovat studenty, aby u oboru zůstali i po škole a dál se mu věnovali naplno.

Lidé se v Jablunkově zapojili do akce Ukliďme Česko

10. dubna 2024 11:31 | Jablunkov | Libor Běčák | Jablunkovský miniexpres

Do celorepublikového jarního úklidu se zapojilo také město Jablunkov. Skupinky sběračů prošly celé město, včetně okrajových částí. Nejčastěji nacházely běžný drobný odpad, ale nechyběly ani velké kusy.

Frýdek-Místek dává dopředu vědět, kde budou strážníci měřit rychlost

Strážníci opět začali měřit rychlost na různých místech Frýdku-Místku. Magistrát o tom dává dopředu vědět. Důvodem měření totiž není být represivní, ale preventivní. A přimět řidiče, aby na rizikových místech dodržovali maximální povolenou rychlost. A například u škol a v obytných zónách, byli více opatrní.

Noc s Andersenem strávily děti v knihovně, příběhy jim četl spisovatel

Zajímavý program si připravili knihovníci z Frýdlantu nad Ostravicí pro děti na Noc s Andersenem. Večer děti zahájily exkurzí do kostela a pak je čekaly hry v knihovně.

Díky dotacím mají dobrovolní hasiči z Palkovic a Myslíku nové vybavení
Vydáno 25. dubna 2023 13:09, Palkovice, Libor Běčák
Do požárních zbrojnic dobrovolných hasičů v Palkovicích a Myslíku přibyla nová technika. Radnici se ji podařilo získat díky úspěšně hodnoceným dotačním projektům.

Nové vybavení budou hasiči používat při ostrých výjezdech. 

Šárka Menšíková, členka výboru SDH Palkovice: “Jedná se o vyvíječ lehké pěny, který slouží k hašení kabeláží v kanálech. Pak je to velký box s nářadím na opravu strojů, dýchací přístroje a pak je to stožár, který slouží k osvětlení při nějakém zásahu. Tato zařízení jsme získali dotace a naši hasiči z Palkovic a Myslíku je budou používat po dobu několika let podle svých potřeb a podle potřeb občanů v Palkovicích. Realizace projektu byla umožněna díky dotaci na základě výzvy vyhlášené v rámci Strategie komunitně vedeného Místního rozvoje MAS Pobeskydí.”
Radim Bača (Nezávislí pro Palkovice a Myslík), starosta Palkovic: “Obec je ráda, že palkovičtí a myslíkovští hasiči zase se dostali k nějakým modernějším věcem, které snad teda nevyužijí na hašení požárů, protože hasiči jsou nejlepší, když jsou doma zaparkovaní, když čekají a nic se neděje. To jsme všichni spokojení. Samozřejmě, že sem tam k něčemu takovému nepříjemnému dojde, nějaký požár drobný či větší, nějaká havárie. Je to další pokrok v průběžné modernizaci jak myslíkovských, tak palkovických hasičů.”

Cílem projektu je zvýšení připravenosti a akceschopnosti JSDH Palkovice a JSDH Palkovice - Myslík pro řešení a řízení rizik při zabezpečování ochrany životů, zdraví a majetku občanů před požáry, živelními pohromami a jinými mimořádnými událostmi na území obce Palkovice. JSDH Palkovice je 3. nejvytíženější jednotkou na území MAS Pobeskydí, což svědčí o nezbytnosti mít tuto jednotku velmi dobře a adekvátně vybavenou. Předmětem projektu je pořízení vybavení pro JSDH Palkovice (812176) a JSDH Palkovice - Myslík (812166), a to radiostanice (2ks), dýchacího přístroje (2 ks), dílenského vozíku s nářadím (1 ks), agregátu na lehkou pěnu a odsávače kouře (1 ks), teleskopického osvětlovacího stožáru (1 ks) a elektrocentrály (1 ks).

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/palkovice/11000036888/diky-dotacim-maji-dobrovolni-hasici-z-palkovic-a-mysliku-nove-vybaveni