Palkovice ožily dechovkou, gulášem i pivem

Vydařenou akci mají za sebou obyvatelé Palkovic na Frýdeckomístecku. Proběhl tam Festival dechovek a zároveň Gulášové a pivní slavnosti. Skvělá zábava i gastronomické zážitky byly zaručeny.

Kvalitní hudební program, několik druhů výborného guláše a také správně vychlazeného točeného piva, takový byl Festival dechovek, který obyvatelům Palkovic zpestřil sluncem zalitý letní den.

Radim Bača (NEZ), starosta obce Palkovice: “Jsme vesnice, která má skoro tři a půl tisíce lidí, takže nějaká ta kultura by tady určitě měla být. Letos děláme dvanáctý nebo třináctý ročník Dožínek a chtěli jsme jej doplnit o akci i pro starší obyvatele. Takový dechovkový festival je tady v naší oblasti široko daleko jediný.”

Anketa, návštěvníci festivalu: “Je to vynikající. Myslím si, že čas od času je třeba, aby se spolu lidé posadili a měli čas na nějaký ten sousedský hovor.” “Takhle by to mělo být. Počasí přeje, hudba hraje, jídlo je. Perfektní.”

Zkraje dne byla také vyhlášena soutěž o nejlepší guláš. Odborná porota společně s návštěvníky měla za úkol vybrat ten nejchutnější. Soutěže se zúčastnilo celkem osm týmů. Každý z nich měl svůj originální recept.

Anketa, kuchaři: “Tohle je guláš z muflona. Je v tom loňský muflon a taky letošní. Abychom měli dostatek masa, tak jsme ho museli zastřelit.” “V tomhle guláši je hovězí maso a pak taky to, co jsme našli na palubě.”

Celodenní program zakončila, jak jinak, pořádná taneční zábava.
Big BLAST! Band slaví 5 let! / koncert

18.10. 18:00 - 16.10. 11:38
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Hudební výlety: Slavné klarinetové kvintety

20.10. 15:00 - 16.10. 11:38
Frýdek-Místek, Městský úřad Jablunkov

Carl Peterson & Adolfo Alejo & Edita Adllerová / koncert

31.10. 19:00 - 16.10. 11:38
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Jan Kovář
Frýdek-Místek
od 20 500 Kč

Detail

GTB GROUP, s.r.o.
Frýdek-Místek
od 17 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

HB group Facility s.r.o.
Frýdek-Místek
od 10 013 Kč do 13 350 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu