Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Palkovice ožily dechovkou, gulášem i pivem

  • Palkovice,

Vydařenou akci mají za sebou obyvatelé Palkovic na Frýdeckomístecku. Proběhl tam Festival dechovek a zároveň Gulášové a pivní slavnosti. Skvělá zábava i gastronomické zážitky byly zaručeny.

Kvalitní hudební program, několik druhů výborného guláše a také správně vychlazeného točeného piva, takový byl Festival dechovek, který obyvatelům Palkovic zpestřil sluncem zalitý letní den.

Radim Bača (NEZ), starosta obce Palkovice: “Jsme vesnice, která má skoro tři a půl tisíce lidí, takže nějaká ta kultura by tady určitě měla být. Letos děláme dvanáctý nebo třináctý ročník Dožínek a chtěli jsme jej doplnit o akci i pro starší obyvatele. Takový dechovkový festival je tady v naší oblasti široko daleko jediný.”

Anketa, návštěvníci festivalu: “Je to vynikající. Myslím si, že čas od času je třeba, aby se spolu lidé posadili a měli čas na nějaký ten sousedský hovor.” “Takhle by to mělo být. Počasí přeje, hudba hraje, jídlo je. Perfektní.”

Zkraje dne byla také vyhlášena soutěž o nejlepší guláš. Odborná porota společně s návštěvníky měla za úkol vybrat ten nejchutnější. Soutěže se zúčastnilo celkem osm týmů. Každý z nich měl svůj originální recept.

Anketa, kuchaři: “Tohle je guláš z muflona. Je v tom loňský muflon a taky letošní. Abychom měli dostatek masa, tak jsme ho museli zastřelit.” “V tomhle guláši je hovězí maso a pak taky to, co jsme našli na palubě.”

Celodenní program zakončila, jak jinak, pořádná taneční zábava.
Olympic Permanentní tour 2020/ Přeloženo z 28.4.

07.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 19 600 Kč/měsíc

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace, pracoviště v rámci Frýdku-Místku
Frýdek-Místek
od 30 930 do 40 320 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků