Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obec šetří, investovat ale bude i letos

  • Albrechtice,

V loňském roce obec Albrechtice investovala do svého rozvoje více jak 18 milionů korun.

Tou nejdůležitější realizovanou investiční akcí v roce 2017 byla bezesporu výstavba nového mostu přes řeku Stonávku. Původní mostní konstrukce byla natolik narušena, že totální rekonstrukce mostu byla nevyhnutelná. Ministerstvo financí na ni uvolnilo částku 12 milionů korun.

„Obec se na rekonstrukci podílela částkou 1,5 milionu korun. Za zbytek peněz vzniklo nové parkoviště pro dvacet aut, investovalo se do chodníků, podél ulice Školní je nový žlab,“ řekl starosta obce Jindřich Feber.

Radnice se ale v loňském roce zaměřila i na bezpečnost v silničním provozu. Peníze z obecního rozpočtu proto směřovaly i tímto směrem.

„Byly nainstalovány další dva radary, které napomohly ke zpomalení provozu v obci,“ dodal starosta.

Díky stopadesátitisícové dotaci, v rámci podpory menšinových jazyků v České Republice, byly v druhém pololetí loňského roku vyměněny všechny cedule s názvy ulic za dvojjazyčné. Radnici tato výměna stála necelých 33 tisíc korun.

„V roce 2018 plánujeme proinvestovat něco přes osm milionů korun. Chceme opravit další chodníky a místní komunikace v různých částech obce, které jsou kvůli objížďkám při rekonstrukci mostu zničené,“ vysvětlil Feber.

Omezené investice v letošním roce mají své opodstatnění. Radnice šetří, připravuje se na rekonstrukci dělnického domu.

„Chystáme totální rekonstrukci, od stržení střechy přes výměnu oken a topení. Rozšíří se trochu i půdorys budovy,“ řekl starosta Albrechtic.

Tato nemalá rekonstrukce si vyžádá zhruba 30 milionů korun.
TEON STAV s.r.o.
Havířov
od 150 Kč/hod.

Detail

UXA VKP s.r.o.
Havířov
od 15 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - Horní Suchá
Horní Suchá
od 110 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků