ADRA otevřela nové dobrovolnické centrum

  • 11. května 2016,
  • 20:24,
  • Havířov,
  • Bára Kelnerová

ADRA otevřela na Hlavní třídě nové dobrovolnické centrum. To bude sloužit zejména pro školení nových dobrovolníků, kterých je v současné době v Havířově více než 160.

Reklama

Paní Hanka Radvanová se stala před časem dobrovolnicí, která se rozhodla věnovat svůj čas osamělým seniorům. Nyní je již koordinátorkou dobrovolníků a i ona se přišla podívat na slavnostní otevření nového dobrovolnického centra. Práce dobrovolníka ji nesmírně naplňuje.

Hana Radvanová, koordinátorka dobrovolníků: “Mám radost, když vím, že se ten člověk na mě těší. Ptá se, zda zase přijdu, zda budeme hrát karty. Znamená to, že ten člověk mě potřebuje”.

ADRA až doposud měla svou malou základnu v charitativním obchůdku na Dlouhé třídě. Prostory už ale nevyhovovaly, a to zejména pro školení nových dobrovolníků. Nové centrum se nachází na Hlavní třídě hned u autobusové zastávky.

Hana Čadová, vedoucí Dobrovolnického centra ADRA Havířov: “My jsme velice rádi, že jsme získali takové krásné, velké prostory, kde mohou pracovat všichni koordinátoři dobrovolníků a setkávat se s dobrovolníky stávajícími. Oni už si nás opravdu našli, chodí tady za námi řešit různé věci. Samozřejmě, že tady budou i školení pro nové zájemce”.

ADRA působí v Havířově již sedm let. Za tu dobu zrealizovala mnoho projektů. Cíl má vždy stejný. Pomoci druhým. To se daří právě díky obětavému týmu a především dobrovolníkům, kterých je ve městě zhruba 160.


Daniel Pawlas (KSČM), primátor města : “Já jsem velice rád, že se tady dnes setkáváme, abychom pokřtili otevření nového dobrovolnického centra. Myslím si, že právě havířovští senioři oceňují práci dobrovolníků. Já jim chci touto cestou poděkovat, jak se starají o naše starší spoluobčany. Dělají jim vlastně domácí prostředí, teplo domova a za to jim patří velké dík”.
KEEP SMILING GOSPEL hledá nové členy!

24.02. 14:00 - 18:00
Orlová, Husův dům v Orlové (Fr. Palackého 787)

NAĎAL, s.r.o.
Karviná
od 17 000 Kč

Detail

NAĎAL, s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč

Detail

NAĎAL, s.r.o.
Karviná
od 17 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu