Reklama

Přírodovědná soutěž na gymnáziu v Havířově

Gymnázium Komenského v Havířově se už potřetí zapojilo do přírodovědné soutěže. Žáci osmých a devátých tříd si mohli vyzkoušet několik zajímavých pokusů. Smyslem akce bylo ukázat dětem, že i chemie, či fyzika mohou být zajímavé.

Stáhnout video
Reklama

Dá se rozsvítit žárovka pomocí ovoce? Nebo jaký vliv má na vyčištění vody černé uhlí? Tak na tyto otázky musely najít odpovědět týmy z osmi škol z Havířova a okolí, které se zapojily do přírodovědné soutěže GYMKOM, kterou již tradičně uspořádalo Gymnázium Komenského.

Monika Bouchalová, učitelka: “Je tam část zaměřená na biologii, fyziku, chemii a matematiku se zeměpisem dohromady. Ne všechny základní školy mají dotaci na to, aby měly laboratorní části té hodiny. Tady ty týmy jsou tříčlenné a prakticky si vyzkoušely věci jako práci s ovocem, s obvodem, určování severu:”

Pro týmy byla soutěž zajímavou zkušeností.

anketa, soutěžící ZŠ Žákovská Havířov: “Máme různé roztoky z červených plodů a máme je vždy nalít do octa, sody a vody. Někdy to změní barvu. Mě to baví dělat takové různé pokusy, je to lepší než se učit, rozhodně.”

anketa, soutěžící ZŠ Školní Petřvald: “My neděláme moc často pokusy. A když jo, tak to nám je ukazuje jen učitelka. My jsme nečekali, že tady bude pokus, takže to bylo pro nás něco nového.”

Soutěž probíhala souběžně také v Hlučíně a Opavě v rámci projektu Emise. Vítězové ze tří škol se setkají v krajském kole, které se bude konat v dubnu v Opavě.

ReklamaTragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

VAMOZ - servis, a.s.
Karviná
od 30 000 Kč do 33 000 Kč

Detail

Karvinská hornická nemocnice a.s.
Karviná
od 25 000 Kč

Detail

Karvinská hornická nemocnice a.s.
Karviná
od 22 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Skrytá hrozba v autě

Více PR článků
Zavřít reklamu