Přírodovědná soutěž na gymnáziu v Havířově

  • 12:24,
  • Havířov,

Gymnázium Komenského v Havířově se už potřetí zapojilo do přírodovědné soutěže. Žáci osmých a devátých tříd si mohli vyzkoušet několik zajímavých pokusů. Smyslem akce bylo ukázat dětem, že i chemie, či fyzika mohou být zajímavé.

Dá se rozsvítit žárovka pomocí ovoce? Nebo jaký vliv má na vyčištění vody černé uhlí? Tak na tyto otázky musely najít odpovědět týmy z osmi škol z Havířova a okolí, které se zapojily do přírodovědné soutěže GYMKOM, kterou již tradičně uspořádalo Gymnázium Komenského.

Monika Bouchalová, učitelka: “Je tam část zaměřená na biologii, fyziku, chemii a matematiku se zeměpisem dohromady. Ne všechny základní školy mají dotaci na to, aby měly laboratorní části té hodiny. Tady ty týmy jsou tříčlenné a prakticky si vyzkoušely věci jako práci s ovocem, s obvodem, určování severu:”

Pro týmy byla soutěž zajímavou zkušeností.

anketa, soutěžící ZŠ Žákovská Havířov: “Máme různé roztoky z červených plodů a máme je vždy nalít do octa, sody a vody. Někdy to změní barvu. Mě to baví dělat takové různé pokusy, je to lepší než se učit, rozhodně.”

anketa, soutěžící ZŠ Školní Petřvald: “My neděláme moc často pokusy. A když jo, tak to nám je ukazuje jen učitelka. My jsme nečekali, že tady bude pokus, takže to bylo pro nás něco nového.”

Soutěž probíhala souběžně také v Hlučíně a Opavě v rámci projektu Emise. Vítězové ze tří škol se setkají v krajském kole, které se bude konat v dubnu v Opavě.
HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Havířovská teplárenská společnost, a.s.
Karviná
od 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků