V zóně Dukla zahájil výrobu švédský investor

  • 12:37,
  • Havířov ,

Záchranou pro region, ve kterém se utlumuje těžba, je rozvoj průmyslových zón. V areálu Dukla v Havířově spustila provoz švédská firma, která zaměstná až tři sta lidí, převážně žen. Do zóny se ale postupně chystají i další investoři.

Patnáct měsíců se stavěla tato nová výrobní hala švédské firmy Mölnlycke, která bude vyrábět jednorázové chirurgické sety. V průmyslové zóně Dukla v Havířově se jedná o prvního investora. V letošním roce najde v závodě uplatnění 200 lidí a v během roku 2018 dalších sto.

Jana Feberová (ČSSD), primátorka města Havířova: “Pro nás, jako pro město, je to oživení místního pracovního trhu a další pracovní nabídky pro naše občany a to je asi to nejdůležitější”.

Slavnostního zahájení se zúčastnilo mnoho hostů i hejtman Moravskoslezského kraje.

Ivo Vondrák (ANO), hejtman MS kraje: “Určitě si toho vážím, že nová místa vznikají a pevně věříme, že přibudou další investoři, protože se připravují další průmyslové zóny”.

I do průmyslové zóny Dukla se chystají další investoři.

Josef Bělica (ANO), náměstek primátorky Havířova: “Máme další dvě firmy, které se zajímají o pozemky, respektive město už vyhlásilo záměr prodeje pozemků, které jsou tady přes ulici od Mölnlycke a teď si myslím, že jsou v poslední fází jednání ohledně cen”.

Nové firmy by mohly vytvořit pracovní místa pro další desítky lidí.
Hotelová škola a Obchodní akademie Havířov s.r.o.
Havířov
od 28 630 do 37 330 Kč/měsíc

Detail

Anna Blažková - restaurace Hájenka
Těrlicko
od 35 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Ignis Forst s.r.o. - Karviná
Karviná
od 10 065 do 11 100 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků