Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Projekt o množírnách by se mohl dostat do škol

  • Havířov,

Pokud někdo vidí na vlastní oči zachráněného psa z množírny a k tomu si vyslechne celý příběh, určitě to v něm zanechá stopy. Manželé z Havířova zachránili už mnoho zubožených zvířat. Jejich cílem je, aby se o problematice množíren mluvilo už na školách.

Tato čivava je jednou z mnoha, která zažila doslova muka v množírně. S polámanýma nohama se fenka dostala ke svým zachráncům. A ne jen ona, ale i ostatní pejsci. Manželé Dunovi z Havířova jsou přesvědčeni, že povědomí o množírnách musí mít zejména děti.

Andrea Dunová, autorka projektu: “Snažím se o to, aby se princip tady toho projektu dostal do výuky. Děti se budou prostřednictvím knížky, kterou jsem napsala, seznamovat s touto problematikou. Myslím si, že tento projekt má širší dopad a patřil by do škol”.

Hodně emocí vyvolal u dětí i krátký film.

Iva Badurová, ředitelka ZŠ Mládežnická Havířov: “Takový projekt do školy patří. Je to projekt, který dětem pomáhá rozvíjet emoční inteligenci. Pomáhá dětem rozvíjet i sociální vztahy pomocí empatie k pejskům a dalším zvířatům a myslím si, že v současné době je to naprosto nezbytné”.

anketa, žáci ZŠ Mládežnická:

“Zanechalo to ve mě docela velký pocit z toho, že ti pejsci moc trpí v množírnách. Že ti lidé psům opravdu hodně ubližují. Mělo by se to nějak řešit”.

“Je to takový byznys, kdy jde o život pejskům, chtějí vydělávat, ale je to nelegální”.

“Jakým způsobem můžeš přispět ty k tomu, aby se to zastavilo? Hlavně to říct lidem a nekupovat psy bez PP”.

Autorka bude chtít projekt představit na ministerstvu školství, protože utrpení zvířat a nelegální byznys se může zastavit právě osvětou.

Nahlásit chybu
Ing. Alexandra Lisztwanová - polyfunkční dům Orlová
Orlová
od 120 do 135 Kč/hod.

Detail

Z + M Logistics, spol. s r.o. - Orlová
Orlová
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail

Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail