Projekt o množírnách by se mohl dostat do škol

  • 12:35,
  • Havířov ,

Pokud někdo vidí na vlastní oči zachráněného psa z množírny a k tomu si vyslechne celý příběh, určitě to v něm zanechá stopy. Manželé z Havířova zachránili už mnoho zubožených zvířat. Jejich cílem je, aby se o problematice množíren mluvilo už na školách.

Tato čivava je jednou z mnoha, která zažila doslova muka v množírně. S polámanýma nohama se fenka dostala ke svým zachráncům. A ne jen ona, ale i ostatní pejsci. Manželé Dunovi z Havířova jsou přesvědčeni, že povědomí o množírnách musí mít zejména děti.

Andrea Dunová, autorka projektu: “Snažím se o to, aby se princip tady toho projektu dostal do výuky. Děti se budou prostřednictvím knížky, kterou jsem napsala, seznamovat s touto problematikou. Myslím si, že tento projekt má širší dopad a patřil by do škol”.

Hodně emocí vyvolal u dětí i krátký film.

Iva Badurová, ředitelka ZŠ Mládežnická Havířov: “Takový projekt do školy patří. Je to projekt, který dětem pomáhá rozvíjet emoční inteligenci. Pomáhá dětem rozvíjet i sociální vztahy pomocí empatie k pejskům a dalším zvířatům a myslím si, že v současné době je to naprosto nezbytné”.

anketa, žáci ZŠ Mládežnická:

“Zanechalo to ve mě docela velký pocit z toho, že ti pejsci moc trpí v množírnách. Že ti lidé psům opravdu hodně ubližují. Mělo by se to nějak řešit”.

“Je to takový byznys, kdy jde o život pejskům, chtějí vydělávat, ale je to nelegální”.

“Jakým způsobem můžeš přispět ty k tomu, aby se to zastavilo? Hlavně to říct lidem a nekupovat psy bez PP”.

Autorka bude chtít projekt představit na ministerstvu školství, protože utrpení zvířat a nelegální byznys se může zastavit právě osvětou.
Tragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

DELTA facility, s.r.o.
Karviná
od 6 700 Kč

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 31 920 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků