Projekt o množírnách by se mohl dostat do škol

  • 22. května 2017,
  • 12:35,
  • Havířov,
  • Bára Kelnerová

Pokud někdo vidí na vlastní oči zachráněného psa z množírny a k tomu si vyslechne celý příběh, určitě to v něm zanechá stopy. Manželé z Havířova zachránili už mnoho zubožených zvířat. Jejich cílem je, aby se o problematice množíren mluvilo už na školách.

Reklama

Tato čivava je jednou z mnoha, která zažila doslova muka v množírně. S polámanýma nohama se fenka dostala ke svým zachráncům. A ne jen ona, ale i ostatní pejsci. Manželé Dunovi z Havířova jsou přesvědčeni, že povědomí o množírnách musí mít zejména děti.

Andrea Dunová, autorka projektu: “Snažím se o to, aby se princip tady toho projektu dostal do výuky. Děti se budou prostřednictvím knížky, kterou jsem napsala, seznamovat s touto problematikou. Myslím si, že tento projekt má širší dopad a patřil by do škol”.

Hodně emocí vyvolal u dětí i krátký film.

Iva Badurová, ředitelka ZŠ Mládežnická Havířov: “Takový projekt do školy patří. Je to projekt, který dětem pomáhá rozvíjet emoční inteligenci. Pomáhá dětem rozvíjet i sociální vztahy pomocí empatie k pejskům a dalším zvířatům a myslím si, že v současné době je to naprosto nezbytné”.

anketa, žáci ZŠ Mládežnická:

“Zanechalo to ve mě docela velký pocit z toho, že ti pejsci moc trpí v množírnách. Že ti lidé psům opravdu hodně ubližují. Mělo by se to nějak řešit”.

“Je to takový byznys, kdy jde o život pejskům, chtějí vydělávat, ale je to nelegální”.

“Jakým způsobem můžeš přispět ty k tomu, aby se to zastavilo? Hlavně to říct lidem a nekupovat psy bez PP”.

Autorka bude chtít projekt představit na ministerstvu školství, protože utrpení zvířat a nelegální byznys se může zastavit právě osvětou.
KEEP SMILING GOSPEL hledá nové členy!

Zítra 14:00 - 18:00
Orlová, Husův dům v Orlové (Fr. Palackého 787)

Pavel Kolář a Renata Červenková: Labyrint pohybu / beseda

01.03. 15:00 - 23.02. 10:59
Stonava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Roman Barnošák
Karviná
od 13 400 Kč

Detail

NBS Invest, a.s.
Karviná
od 90 Kč do 120 Kč

Detail

NBS Invest, a.s.
Karviná
od 90 Kč do 110 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu