Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé stále více utrácí za své domácí mazlíčky

  • Havířov,

Lidé jsou ochotni za své domácí mazlíčky utratit desetitisíce korun ročně. Jedno a více zvířat chová polovina českých domácností a tím se řadíme v Evropě ke špičce. Veterináři i obchodníci se shodují, že pes či kočka jsou platnými členy rodiny.

Pořídit si psa či kočku znamená mít za zvíře i velkou zodpovědnost. Ročně lidé jen za veterinární péči utratí přes dvě miliardy korun. Například tato fena prodělala během jednoho roku tři operace. Majitelé za léčbu zaplatili téměř třicet tisíc korun.

Martin Polák, veterinární lékař: “Když to srovnáme třeba pět deset let zpátky, tak lidé jsou ochotnější investovat do těch svých miláčků, protože je berou daleko víc, jako své členy rodiny. Je dobré, když mají lidé psa či kočku pojištěnou, protože pak jim odpadá ten finanční stres, který vzniká”.

Změnu zaznamenávají i obchodníci ve zverimexech.

Andrea Polcrová, prodavačka: “Je to čím dál tím více vidět, že chtějí těm psům dopřát kvalitní krmivo. Dnes se to levné krmivo téměř neprodávají”.

anketa, majitel psa: “Stará je asi osm měsíců a i s pořizovacími náklady jsme do ní investovali asi 30 tisíc. Když si pořídíte dítě, tak to stojí ještě víc”.

Na nedostatek klientů si nestěžují ani ve psích salonech.

Nikol Erlebachová, psí kosmetička: 3,48 Koupání jenom samotné jenom s vysušením ročníkem stojí 150 korun. Pokud je to s fénovaním, česáním tak je to dražší.

Právě za veškeré náklady spjaty s chovem domácích mazlíků podle Českého statistického úřadu zaplatí ročně Češi přes 12 miliard ročně.

Nahlásit chybu


K tématu
Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail