Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radnice v Havířově opraví zdravotní střediska

  • Havířov,

Mnoho let se v Havířově řeší, co město hodlá udělat se zdravotními středisky, které postupem času chátrají. Radnice se nyní rozhodla, že do budov bude investovat desítky milionů korun. Lékaři i pacienti to vítají.

Buď nám budovy prodejte, nebo je opravte. Na tom se shodují lékaři, kteří mají ordinace v objektech, které vlastní město. Radnice střediska koupila od kraje v roce 2007 s tím, že po dobu deseti let je nesměla prodat.

Město vlastní pět zdravotních středisek a všechna by potřebovala opravu. V příštím roce se začne s rekonstrukcí na Dlouhé třídě.

Josef Bělica (ANO), náměstek primátorky: “Na té Dlouhé třídě odhadujeme ty náklady kolem 40 milionů korun, ale musíme si také říct na rovinu, že je to největší středisko a je nejvíce vytížené, takže tam ta rekonstrukce bude nejdražší”.

Lékaři, zdravotní sestry ale i pacienti rozhodnutí města vítají.

Jiří Spilka, lékař: “Nepochybně je nutné tu budovu opravit, protože okna jsou v dezolátním stavu. Když prší, tak velmi často teče do ordinací, pak jsou problémy s instalací vodovodních řadu. Pak si představte, že to začne plesnivět a to je na zavření taková ambulance”.

anketa, pacienti:

“Teče tady ze střechy, je to tu mokré a ty okna to je děs už”.

“Já tu chodím už dvacet let a chtělo by to něco změnit”.

Radnice si nechává zpracovat projektovou dokumentaci na opravu všech objektů. Je možné, že v příštím roce město zahájí rekonstrukci i na jiných střediscích. Opravy budou hrazeny z fondu nájemního bydlení.

Nahlásit chybu


K tématu
Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail