Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výměna oken na ZŠ Na Nábřeží se zpozdila

  • Havířov,

Rozsáhlé rekonstrukce se na školách provádějí většinou o letních prázdninách. Kvůli problémům s výběrovým řízením začnou v Havířově na Základní škole Na Nábřeží ale až v říjnu. Výuka během prací by neměla být narušena.

Základní škola Na Nábřeží je nejstarší v centru Havířova. Budova byla postavena v roce 1954. Podle toho vypadá i její stav. V letošním roce radnice našla peníze na rekonstrukci. Oprava ale nezačala v termínu, tedy o letních prázdninách.

Josef Bělica (ANO), náměstek primátorky: “Je to problematika zákona o veřejných zakázkách. Firma, která zakázku vysoutěžila a vyhrála, tak ji odmítla převzít, odmítla nastoupit na realizaci díla, zaplatila pokutu. Město uzavřelo smlouvu s firmou, která skončila na druhém místě. Došlo ke zpoždění”.

Rekonstrukce bude rozdělena do dvou etap. V říjnu se začne s výměnou oken, na jaře pak s opravou fasády. Škola ujišťuje rodiče, že na výuku by opravy neměly mít vliv.

Svatopluk Novák, ředitel ZŠ Na Nábřeží: “Je trochu smůla, že se to dělá za provozu. Budeme vždy uzavírat část pavilonu. Děti, které se tam učí, budou v odborných učebnách a nemělo by to nějakým vážným způsobem narušit výuku. Kuchyň a zázemí se nedá dělat za provozu. Tam je to domluveno, že se to bude dělat v rámci podzimních prázdnin”.

Rekonstrukce základní školy bude město stát zhruba 27 milionů korun.

Nahlásit chybu


K tématu
Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

Renáta Smetanová - OMV ul. Moskevská
Havířov
od 22 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail