Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Evropský týden mobility završil Den bez aut

  • Havířov,

Mnohá města se zapojila do Evropského týdne mobility, který vyvrcholil v pátek Dnem bez aut. Akce měla upozornit na to, jak hodně znečišťuje doprava ovzduší a zatěžuje životní prostředí. Například v Havířově pojali ekologickou kampaň opravu originálně.

Takový vzduch dýchají lidé mnoho dní v roce na Ostravsku či Karvinsku. Právě dopravní prostředky mohou do značné míry za špatné ovzduší ve městech. Evropský týden mobility, který vyvrcholil v pátek, měl například v Havířově ukázat veřejnosti dávné dopravní prostředky.

Lucie Gorecká, odbor školství, Magistrát města Havířova: “Připravili jsme si také starodávná netradiční kola, která jsou dřevěná bez pedálů, brzd. Největší atrakcí je tady asi koňský povoz, který vozí děti a potom jsou to psi, kteří je tahají”.

anketa, děti:

“Aby bylo čisté ovzduší, raději bych jezdil na kole”.

“Z Ostravy jde kouř, ale měli by s tím přestat”.

“Měli by spíše jezdit autobusem nebo vlakem, aby to tady nebylo zaprášené od toho, jak tady jezdí auta”.

Součástí Evropského týdne mobility byl Den bez aut. I ten podpořila mnohá města.

Kateřina Hnátová, Magistrát Opava: “U nás v Opavě proběhne akce s malým techničákem MHD zdarma v rámci akce Den bez aut. Každý do se prokáže malým technickým průkazem tak může v MHD jezdit zadarmo”.

Bohužel některá města musela kvůli špatnému počasí program pro veřejnost omezit nebo zrušit. Například v Karviné se nekonala jízda na in-line bruslích.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy