Domov seniorů GrandPark bojuje se svrabem

V domově seniorů Grandpark v Havířově bojují už několik týdnů se svrabem. Parazit byl prozatím prokázán u 25 klientů a 11 zaměstnanců. Zbavit se nákazy je je podle hygieniků velice náročné.V domově nyní panuje přísný hygienický režim a jsou zakázány návštěvy.

Zákožka svrabová je parazit, který se kůží šíří po celém těle. Navíc se svrab rychle přenáší. Právě tento problém nyní řeší v domově seniorů GrandPark v Havířově. Podle krajské hygienické stanice parazit nakazil už téměř tři desítky klientů a desítku zaměstnanců. Přeléčeni však musí být úplně všichni, kteří by mohli přijít se svrabem do kontaktu.

Lenka Pětvaldská, Krajská hygienická stanice: “Dále je zapotřebí provést několik závažných opatření. Vydesinfikovat prádlo, matrace, čalouněné předměty. Po jednorázovém přeléčení dochází většinou k ústupu potíží, ale může se infekce opakovat”.

Podle našich informací se svrab v domově vyskytuje už delší dobu. Zaměstnanci, kteří nechtěli na kameru mluvit, hovoří až o měsících.

Věra Breiová, mluvčí domova seniorů GrandPark: “Můžete dělat opatření ve chvíli, kdy je stanovena diagnoza. Ta byla potvrzena v první polovině září a od té doby naprosto striktně ve spolupráci s krajskou hygienou děláme veškeré předepsané postupy”.

Na vzniklou situaci v GrandParku reagují i ostatní domovy seniorů ve městě.

Milan Dlábek, ředitel Domova seniorů Havířov: “Dneska jsem se rozhodl Den otevřených dveří zrušit a to z důvodu omezení rizika nákazy”.

V domově GrandPark platí až do úplného vyhubení parazita zákaz návštěv.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků