Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Domov seniorů GrandPark bojuje se svrabem

  • Havířov,

V domově seniorů Grandpark v Havířově bojují už několik týdnů se svrabem. Parazit byl prozatím prokázán u 25 klientů a 11 zaměstnanců. Zbavit se nákazy je je podle hygieniků velice náročné.V domově nyní panuje přísný hygienický režim a jsou zakázány návštěvy.

Zákožka svrabová je parazit, který se kůží šíří po celém těle. Navíc se svrab rychle přenáší. Právě tento problém nyní řeší v domově seniorů GrandPark v Havířově. Podle krajské hygienické stanice parazit nakazil už téměř tři desítky klientů a desítku zaměstnanců. Přeléčeni však musí být úplně všichni, kteří by mohli přijít se svrabem do kontaktu.

Lenka Pětvaldská, Krajská hygienická stanice: “Dále je zapotřebí provést několik závažných opatření. Vydesinfikovat prádlo, matrace, čalouněné předměty. Po jednorázovém přeléčení dochází většinou k ústupu potíží, ale může se infekce opakovat”.

Podle našich informací se svrab v domově vyskytuje už delší dobu. Zaměstnanci, kteří nechtěli na kameru mluvit, hovoří až o měsících.

Věra Breiová, mluvčí domova seniorů GrandPark: “Můžete dělat opatření ve chvíli, kdy je stanovena diagnoza. Ta byla potvrzena v první polovině září a od té doby naprosto striktně ve spolupráci s krajskou hygienou děláme veškeré předepsané postupy”.

Na vzniklou situaci v GrandParku reagují i ostatní domovy seniorů ve městě.

Milan Dlábek, ředitel Domova seniorů Havířov: “Dneska jsem se rozhodl Den otevřených dveří zrušit a to z důvodu omezení rizika nákazy”.

V domově GrandPark platí až do úplného vyhubení parazita zákaz návštěv.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy