Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opravy šaten v havířovské nemocnici se odkládají

  • Havířov,

Zaměstnanci v havířovské nemocnici se musí převlékat v naprosto nevyhovujících šatnách. Rekonstrukce měla začít v těchto týdnech. Kraj a vedení nemocnice ale rozhodl, že se opravy odsunou až na rok 2019. To zdravotníky značně popudilo.

Takto vypadají šatny, ve kterých se převléká personál v havířovské nemocnici. Zdravotníci už nemají ani odvahu se v koupelnách osprchovat. Proto uvítali, že v letošním roce dojde k rozsáhlé rekonstrukci, na kterou se už připravovali.

Renata Tydlačková, náměstkyně pro ošetřovatelskou péči: “Byly vytvořeny dílčí kroky se stěhováním šaten a vystěhování prostor, které se měly rekonstruovat a měli jsme pro naše zaměstnance i náhradní prostory, kde by byli na dobu přechodnou”.

Vedení nemocnice po dohodě s zřizovatelem ale rozhodlo, že peníze potřebuje na provoz.

Jiří Matěj, ředitel NsP Havířov a NsP Karviná: “To, že dochází k posunutí do roku 2019, je dáno také tím, že jsme při diskuzi se zřizovatelem, co se týče investic na rok 2017, 2018, 2019 a při diskuzi nad navýšením provozního příspěvku, se dohodli, že některé investice přesuneme”.

To se ale zaměstnancům nelíbí.

Libor Bedlovič, sanitář: “Jsme docela dost naštvaní, protože už jsme se na to těšili. V současné době žijeme v dost stísněných podmínkách. Není to dobré. Šatny už jsou tady hodně dlouho, chtělo by to změnu”.

Andrea Šilhánková, staniční sestra dětského oddělení: “Bylo to slibováno už několik let, že se spraví, protože ty prostory jsou nehodné pro převlékání. Jsme hodně naštvané, nazlobené a zklamané”.

Nemocnice se chystá v letošním roce alespoň opravit střechu nad šatnami, přes kterou během dešťů dochází k zatopení prostor.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy