Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zaměstnanci se bouří proti domovu, kde je svrab

  • Havířov,

Už jednou jsme vás informovali o výskytu svrabu v domově seniorů GrandPark v Havířově. Zaměstnanci si stojí za tím, že vedení domova už delší dobu informovali o příznacích nákazy, ale bylo jim vyhrožováno. Situací jsou rozhořčeni i v nemocnici.

V domově seniorů GrandPark od září stále platí zákaz návštěv kvůli zvýšenému výskytu svrabu, kterým se nakazili jak klienti, tak zaměstnanci. Situaci řeší krajská hygienická stanice. Z výskytu parazita jsou rozladěni i v havířovské nemocnici, protože o nákaze nevěděli.

Renata Tadlačková, náměstkyně pro ošetřovatelskou péči NsP Havířov: “Z pohledu mého sesterského bychom o této situaci měli být informováni v ošetřovatelské zprávě, kterou by mělo zařízení vystavit a mělo k nám s pacientem posílat. V současné době máme jednoho klienta, který je přeléčený se svrabem”.

Podle vyjádření mluvčí domova zaměstnanci špatně vnímají medializaci případu. Naší televizi ale právě zaměstnanci poslali email, ve kterém se doslova píše:

“Se svrabem se domov opravdu potýkal již více než rok, bohužel ředitelka a vrchní sestra domova toto po celou dobu bagatelizovaly a zaměstnancům, kteří chtěli problém řešit, vyhrožovaly okamžitou výpovědí”.

Děkujeme,

S pozdravem

kolektiv zaměstnanců GP

To nám potvrdila i jedna bývalá zdravotní sestra, která ale nechce být jmenována.

bývalá zdravotní sestra domova seniorů GrandPark: “Neřešilo se to v tom začátku a je pravda ta, že v období srpna a září to vypuklo natolik, že tam ta dvě oddělení jsou zasažena úplně celá. Chybí tam osvěta, chybí tam to, co by mělo vedení vědět, že tyto věci se musí hasit v prvopočátku”.

Vedení domova ale i nadále tvrdí, že nic nezanedbalo a stojí si za tím, že svrab lékař diagnostikoval pouze u deseti pacientů. Hygienická stanice však uvádí minimálně pětatřicet nakažených. GrandPark je letos třetím zařízením v regionu, kde byla nákaza prokázána.

Nahlásit chybu


K tématu
RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail