Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově vznikla další lůžka následné péče

  • Havířov,

Nemocnice ale i praktičtí lékaři často řeší problém, kam umístit pacienta, který sice nepotřebuje akutní léčbu v nemocnici, ale doma být také nemůže. V Havířově mají tento problém zřejmě vyřešený díky rozšíření lůžek následné péče.

85letá paní Milada Bočková je po operaci kyčle. Její stav se zlepšil natolik, že už mohla být propuštěna z nemocnice. Prozatím by se ale o ni syn v domácím prostředí nemohl postarat. Proto je seniorka nyní v Sanatoriu Kochova, kde mají lůžka následné péče.

Milada Bočková, pacientka: “Jsem ležák, potřebuji ochranu. V noci třeba zazvoním a vždy jsou ochotni”.

Takových pacientů, jako je paní Bočková, je mnoho. Během tří měsíců se zdravotníci snaží, aby se stav pacienta zlepšil a mohl jít do domácího léčení.

Lucie Špaisová, hlavní sestra: “Je zde poměrně velký pohyb klientů. Jakmile se lůžko uvolní, okamžitě jej obsazujeme. Zájem je velký hlavně ze strany nemocnic, akutních lůžek, ale i z domova, kdy se pacient zhorší a praktický lékař doporučí pobyt na lůžku následné péče”.

Sanatorium prošlo rekonstrukcí a zvedlo kapacitu ze 75 lůžek na 115.

Bedřich Wasserburger, ředitel Sanatoria Kochova: “Tady u nás teď po otevření Sanatoria v plné výši, to znamená 115 lůžek, plus třicet lůžek má nemocnice. Tento počet by měl být dostačující na naše město. Celkově Moravskoslezský kraj je nejlépe vybaven počtem lůžek z celé republiky”.

Rozšíření lůžek následné péče podpořila i radnice a to částkou 830 tisíc korun.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy