Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na havířovské radnici mohou pracovat stážisté

  • Havířov,

Havířovská radnice se zapojila do projektu Cesta pro mladé a Vzdělávání v praxi. Vyčleněné odbory tak nabídnou stáž absolventům škol, nezaměstnaným nebo ženám po mateřské dovolené.

Mnozí zaměstnavatelé vyžadují u uchazečů o práci praxi v oboru, což může představovat například pro čerstvé absolventy škol problém. Proto se havířovská radnice zapojila do projektu Ministerstva práce a sociálních věcí a vytvořila tři místa pro stážisty.

Jana Dybová, mluvčí havířovského magistrátu: “Tyto stáže jsou neplacené a jsou učené hlavně proto, aby lidé tady získali nejen potřebné zkušenosti, ale také nabyli sebevědomí, zaučili se pracovat s kolegy, v pracovním kolektivu a podobně”.

Dva stážisty přijme na praxi odbor sociálních věcí a to na pozici administrativní pracovník a sociální pracovník.

Bernarda Urbancová, vedoucí odboru sociálních věcí: “Stážista by vykonával běžné činnosti sociálního pracovníka. Sociální šetření v terénu, pohovory s klienty, řešení sociálních situací, ať už u seniorů, zdravotně postižených, u lidí bez přístřeší. A pokud by nastoupil, tak bychom mu umožnili i stáž na oddělení sociálně právní ochrany děti”.

Šesti měsíční stáž nabídne i odbor komunálních služeb.

Zdena Mayerová, vedoucí odboru komunálních služeb: “Tento stážista by byl na oddělení údržby veřejné zeleně. Požadavek na vzdělání tohoto stážisty je, aby byl zkušený dendrolog”.

Stáž není určena jen pro absolventy škol, ale také pro dlouhodobě nezaměstnané, či matky po mateřském dovolené.
Svatováclavský hudební festival - Hudba anglické renesance

Dnes
Albrechtice, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

TEON STAV s.r.o.
Havířov
od 150 Kč/hod.

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - Horní Suchá
Horní Suchá
od 110 Kč/hod.

Detail

UXA VKP s.r.o.
Havířov
od 15 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků