Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé bez domova nemusí zůstat na ulici

  • Havířov,

Armáda spásy v Havířově si připomněla Mezinárodní den proti chudobě. Lidem bez domova se organizace snažila vysvětlit, že jim pomůže se opět postavit na vlastní nohy.

Závislost na alkoholu či drogách může člověka v krátké době připravit naprosto o všechno, včetně důstojnosti. Právě to se stalo 31letému Františkovi Wendovi, který žije v Havířově. Mladý muž ale nechtěl zůstat na ulici a rozhodl se léčit.”

František Wenda, klient Armády spásy: “Dověděl jsem se o Domu pod svahem o Armádě spásy. Rozhodl jsem se, že to tam zkusím. Už jsem tam rok a půl a můj život se naprosto změnil”.

František svou životní situaci zvládl. I on přišel podpořit lidi bez domova do Azylového domu, kde si připomněli Mezinárodní den boje proti chudobě. Armáda spásy se rozvíjí a chce lidem nabídnout více než jen nocleh.

Tomáš Kolondra, ředitel Armády spásy Havířov: “Chceme, a to je naše vize, dotáhnout život člověka, který se ocitl v nepříznivé životní situaci až do konce. Až do doby, kdy bude mít střechu nad hlavou, kdy bude mít práci”.

Armáda spásy úzce spolupracuje s radnicí, která si uvědomuje, že je to jediná organizace, která se věnuje lidem bez domova.

Bernarda Urbancová, vedoucí odboru sociálních služeb: “Právě proto, že Armáda spásy ty služby už umí, dělá je dobře. My s nimi spolupracujeme a proto jsme rozjeli před necelými dvěma roky projekt prevence bezdomovectví”.

Pan František má pro lidi bez domova jeden vzkaz.

František Wenda, klient Armády spásy: “Nevzdávat se, že to nejde, je hloupost. Všechno jde, člověk musí chtít”.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy