Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V průmyslové zóně František se staví další továrna

  • Havířov,

V průmyslové zóně v Horní Suché se začíná stavět velká továrna na výrobu vysokoenergetických 3D baterií. Společnost by časem mohla zaměstnat až tisíc pět set lidí.

Symbolickým poklepáním na základní kámen započala výstavba další výrobní haly v průmyslové zóně František. Továrna na výrobu baterií by měla být postavena do dvou let. Prvotně by měla zaměstnat 250 lidí. Společnost časem plánuje rozšíření a vytvořit by mohla místa až pro 1500 vysoce kvalifikovaných lidí. Nedostatku pracovních sil se nebojí.

Jan Procházka, vynálezce nové technologie výroby baterií: “Pro nás, pro mě, já to beru tak, že vysoce kvalifikovaný je každý mladý člověk s otevřenou hlavou. A protože toto odvětví před deseti lety neexistovalo to znamená, že my sami si budeme vychovávat lidi, kteří zde budou pracovat”.

Výroba 3D akumulátoru bude velice ekologická a podporu má i ze strany ministerstva průmyslu a obchodu.

Jiří Koliba (KDU-ČSL), náměstek ministra průmyslu a obchodu: “Často skloňovaným pojmem v dnešní době je elektromobilita. A elektromobilita bez nové generace baterií, které budou automobily napájet, je nemyslitelná”.

Tento investor je už posledním, kterému mohla obec pozemky v průmyslové zóně pronajmout.

Josef Žerdík (BEZPP), místostarosta obce Horní Suchá: “Pro nás už to je konečná, což znamená, že je vyčerpaná celá průmyslová zóna. A co to pro nás znamená? Hlavně, že bude v obci zaměstnanost”.

Společnost nevylučuje, že by se časem mohla výroba rozšířit i do průmyslové zóny v Havířově.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy