Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Fotbalista z Havířova přijal trest za usmrcení čivavy

  • Havířov,

Kauza havířovského fotbalisty, který vyhodil z okna čivavu, je na konci. Muž totiž nepodal odpor proti trestnímu příkazu havířovského soudu a tak je trest pravomocný. Za usmrcení zvířete dostal roční trest s podmíněným odkladem na dva půl roku.

Už od samotného začátku, tedy poloviny srpna, bedlivě sledujeme případ havířovského fotbalisty Karla Skoupého. Ten po hádce s přítelkyní vyhodil z druhého patra bytu čivavu, kterou hlídali její matce. Všechny orgány činné v trestním řízení příkladně spolupracovali a soud rychle rozhodl trestním příkazem. Skoupý byl odsouzen na rok podmíněně s 30 měsíčním odkladem.

Pavlína Jurášková, předsedkyně Okresního soudu v Karviné: “Trestní příkaz, který byl vydán 15.9. 2017 Okresním soudem v Karviné pobočka Havířov, nabyl právní moci 12.10. Proti příkazu nebyl podán odpor.”

Skoupý tedy nevyužil možnosti podat odpor proti rozhodnutí, což by znamenalo klasické zdlouhavé hlavní líčení s výslechy svědků. Součástí rozsudku byla i úhrada vzniklé škody. Skoupý měl zaplatit majitelce čivavy 4 a půl tisíce korun, což už udělal.

Martina Římanová, majitelka usmrcené čivavy: “Potrestaný nějakým způsobem byl. Jsem ráda, že to mám černé na bílem, že toho psa zabil úmyslně, protože jeho tvrzení, že to bylo všechno omylem a náhodou jsem mu nevěřila. Jsem ráda, že se to prokázalo.”

Paní Římanová už si také pořídila nového psa, aby snadněji zapomněla na usmrceného miláčka rodiny čivavu Lady. Skoupého potrestal i jeho fotbalový klub Havířov, který ho dočasně vyřadil z kádru.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy