Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žermanicím hrozí neplatnost voleb

  • Havířov,

Žermanicím hrozí zpochybnění voleb, protože jeden z voličů v pátek otevřel urnu. Komise ale o incidentu nikoho neinformovala. V případě stížnosti, bude o neplatnosti voleb rozhodovat soud.

V Žermanicích na Frýdecko-Místecku v pátek značně pochybila volební komise. Jeden z občanů, který nejdříve normálně odvolil, si následně uvědomil, že by si chtěl udělat selfie. Volební komise mu proto vydala druhou prázdnou obálku. Jenomže ta muži spadla do urny.

Jan Kozel, předseda volební komise: “Ve směs se nic nestalo. Pan se chtěl vyfotit, jak hází obálku do urny, omylem mu tam spadla. On zpanikařil, otevřel urnu. Ihned jsme ho zarazili. Urna se zavřela, zapečetila. Řešili jsme to se starostkou obce a nehlásili jsme to”.

Že se nic vážného nestalo, si ale nemyslí na krajském úřadě, který začal po našem upozornění případ řešit.

Jan Berousek, referent pro správní činnosti krajského úřadu: “O neplatnosti hlasování může rozhodnout jedině soud. Pokud se někdo z voličů, nebo kandidátů domnívá, že tímto porušením zákona došlo k ovlivnění voleb, má po vyhlášení celkových výsledků právo podat žalobu k soudu a domáhat se neplatnosti hlasování”. 

Podle našich informacích opravdu jedna obyvatelka Žermanic odmítla z důvodu porušení zákona volit a je možné, že se na soud skutečně obrátí.
TEON STAV s.r.o.
Havířov
od 150 Kč/hod.

Detail

UXA VKP s.r.o.
Havířov
od 15 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Družstvo Venturer - stavby okr. Karviná
Karviná
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků