Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Podnikatele trápí nedostatek pracovníků

  • Havířov,

Podnikatele, ale i městské firmy trápí nedostatek kvalifikovaných pracovníků. Problém si uvědomují na radnicích i krajském úřadě, kteří chtějí firmám pomoci. Havířov byl tedy dalším městem, kde se jednalo u kulatého stolu.

Práce máme dost, ale nemá ji kdo udělat. Tak by se dal stručně shrnout problém, který trápí soukromé podnikatele. A pokud nepůjde v popředí opět učňovské učení, tak se situace ani nezlepší. Nejen o tom debatovali na havířovském zámku soukromé subjekty se zástupci radnice a krajského úřadu.

Karel Šlachta (ČSSD), náměstek primátorky: “Myslím si, že soukromé firmy nám řeknou spoustu podnětů, které budeme do budoucna s nimi řešit. Ať to budou věci pozitivní, či negativní. Proto tady jsme, abychom jim vytvořili daleko lepší podmínky než mají”.

Například zástupce za sdružení Havířovsko-karvinský kovo klastr problém s nedostatkem pracovníků už intenzivně řeší.

Milan Kasl, sdružení Havířovsko - karvinský kovo klastr: “To je věc, která nás trápí. My na základě toho vymýšlíme několik projektů společně s městem, s krajem na podporu učňovského školství. Respektive oborů technických tak, aby žáci základních škol přecházeli směrem ke strojírenství”.

Zaměstnavatelům byla během schůzky představena vize kraje, strategické plány a případné dotační tituly.

Monika Chobotová, projektový manažer Agentury pro regionální rozvoj: “Kraj v současné době měl dotační program na podporu stáží studentů středních a vysokých škol. Je to podpora pro studenty, aby se mohli uplatnit ve firmách, aby si firmy mohly vychovat studenty”.

Podobná setkání organizuje kraj i v dalších městech Moravskoslezského kraje.
Svatováclavský hudební festival - Hudba anglické renesance

Dnes
Albrechtice, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

Sesterská Agentura Doma, s.r.o. - Č. Těšín
Český Těšín
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

UXA VKP s.r.o.
Havířov
od 15 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

UXA VKP s.r.o.
Havířov
od 15 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků