Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vzpěračská soutěž v nadhozu TOP 12

  • Havířov,

Do Havířova přijeli nejlepší vzpěrači z Česka a Slovenka na prestižní soutěž TOP 12 v nadhozu. První místo obsadil Kamil Kučera, který nad hlavu zvedl 220 kilogramů.

TOP 12 je atraktivní exhibiční soutěž těch nejlepších vzpěračů, kterou už téměř třicet let pořádá Baník Havířov. Od klasických závodů se liší tím, že vzpěrači se soustředí pouze na maximální výkon v nadhozu.

Dalibor Klimša, organizátor soutěže: “Přijeli závodníci přímo z mistrovství světa z Ameriky. Sice měli problém s časovým posunem, ale dokázali to, co dokázal například Kamil Kučera, který zvedl 220 kilo. To zvedl i na mistrovství světa, kde skončil dvanáctý”.

Kamil Kučera byl se svým výkonem spokojen, musí se ale ještě zlepšit, protože má velký cíl.

Kamil Kučera, vítěz v soutěži TOP 12: “Příští rok nám začínají kvalifikace na olympiádu do Tokia. Ale dnes jsem spokojený, protože tři platné pokusy, 220 v nadhozu a šel jsem to všechno bez pásku, takže je to super”.

Druhé místo obsadil slovenský závodník Karol Samko, který si z mistrovství světa dovezl osmé místo.

Karol Samko, 2. místo v soutěži TOP 12: “S dnešním výkonem jsem velmi spokojený, protože jsem neočekával, že nadhodím 190 kilogramů. Nahodil jsem jen o dvě kila méně, než na mistrovství světa”.

Na stupně vítězů se postavil i Slovák Ondrej Kružel, který ale vzpírá za Baník Havířov.

Ondrej Kružel, 3. místo v soutěži TOP 12: “Na této soutěži jsem už potřetí. Toto je taková zajímavá soutěž hlavně pro diváky, protože se jedná jen o nadhoz a můžeme si odzkoušet těžší kila. Je to o zábavě hlavně”.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy