Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidič, který na přechodu srazil dívku, ujel

  • Havířov,

V Havířově se stala dopravní nehoda, kdy řidič srazil na přechodu pro chodce školačku. Viník dívce neposkytl první pomoc a z místa ujel. Nehod ve městě však celkově přibývá.

Jen během dvou měsíců se v Havířově stalo hned pět dopravních nehod, kdy byl sražen chodec na přechodu pro chodce. Ta poslední se stala v pondělí zde na ulici 17. listopadu, kdy řidič srazil teprve 14letou dívku.

Přechod se nachází nedaleko základní školy. Řidič po srážce neposkytl dívce první pomoc. Policie nyní po něm pátrá.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: “Vozidlo tmavé barvy bylo pravděpodobně značky Audi. Řidič po srážce nehody ujel”.

anketa, obyvatelka Havířova: “Před lety tady na křižovatce také srazilo auto holčičku. A toho řidiče by měli potrestat”.

Školačku nejdříve odvezla rychlá záchranná služba do Fakultní nemocnice v Ostravě. Vážná zranění se ale nepotvrdila. Dívka byla hospitalizována zde v havířovské nemocnici. Podle našich informací její zranění nejsou vážná a bude brzy propuštěna domů.

Bohužel takové štěstí neměl teprve 30letý muž, který po střetu s vozidlem následně zemřel. Tato nehoda se stala mezi vánočními svátky. Situací je znepokojena i radnice, která chystá opatření.

Zdena Mayerová, vedoucí odboru komunálních služeb: “Máme zmapované rizikové přechody a hledáme všechny možnosti, jak tyto přechody zabezpečit tím, že se tam mohou nechat nainstalovat bezpečnostní prvky. Mohou se vytypovat přechody, které se mohou nasvětlit”.

Opatření se budou týkat i hlavní křižovatky v centru města. Ve večerních hodinách chodci na přechodu nejdou téměř vidět a i zde došlo k vážné dopravní nehodě. V křižovatce by se měla zvýšit intenzita nasvícení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy