Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově vznikne Centrum pro rodinné pečující

  • Havířov,

Rodinní příslušníci, kteří se chtějí starat o své seniory, mají málo informací o veškerých možnostech. Proto Česká asociace pečovatelské služby přichází s novým projektem, do kterého je zapojen i Havířov.

Domovy seniorů, ale i jiná zařízení následné péče hlásí plnou kapacitu. Situace začíná být neúnosná. Česká asociace pečovatelské služby společně se Sociálními službami v Havířově a Uherským Brodem přichází s projektem vybudování Center pro rodinné pečující.

Jindřich Kadlec, předseda České asociace sociálních služeb: “Náš sociální systém už podle mého názoru nesnese to, abychom dál navyšovali dotace na sociální služby a pobytová zařízení. Právě terénní pečovatelská služba, propojená s domácí zdravotní péčí, je nejlevnější a nejefektivnější způsob umožnit, aby lidé mohli zůstat doma”.

V Havířově budou lidem, kteří doma pečují o seniora pomáhat zřejmě od dubna.

Milan Černý, ředitel Sociálních služeb města Havířova: “V tuto chvíli na dnešním pracovním jednání budeme řešit dotazníky tak, abychom se vůbec dostali k těm rodinným pečujícím. Chceme tyto lidi oslovit, chceme je v rámci celého systému a poskytování péče vést”.

Zřízení Center pro rodinné pečující vítají i v nemocnici. Právě zde mnohdy neví kam následně pacienta přemístit.

Táňa Kršíková, vrchní sestra psychiatrického oddělení NsP Havířov: “Tento projekt by měl být velkým přínosem, protože právě to, že pacienti, kteří už nepotřebují akutní péči nemocniční, je problém s jejich umístěním kamkoliv do následných zařízení, případně pro pobyt v rodině. A tento projekt by měl pomoci v tom, že rodiny dostanou potřebné informace o péči o toho pacienta”.

Asociace po dvou letech projekt vyhodnotí a pokud se osvědčí, bude se snažit získat podporu u vládních činitelů.
Svatováclavský hudební festival - Hudba anglické renesance

Dnes
Albrechtice, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

VKUS-BUSTAN s.r.o. Karviná
Karviná
od 16 100 do 17 000 Kč/měsíc

Detail

TEON STAV s.r.o.
Havířov
od 150 Kč/hod.

Detail

UXA VKP s.r.o.
Havířov
od 15 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků