Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Spotřeba piva v hospodách stále klesá

  • Havířov,

Majitelé hospod a restaurací si stěžují na úbytek štamgastů, kteří pijí pivo. A vrásky začínají mít také pivovary. Za tímto trendem stojí více faktorů, včetně protikuřáckého zákona.

Nízké ceny piva v obchodech, protikuřácký zákon, omezení hazardu. Všechny tyto faktory stojí za tím, proč lidé raději zlatavý mok začali pít doma a ne v restauracích či hospodách. Majitelé podniků jsou z toho zoufalí.

Miloslav Prokop, majitel restaurace a minipivovaru: “V létě to tak nebylo, ale teď, jak jsou zimní měsíce, tak někteří klienti si koupí pivo v obchodě a sednou si k televizi a zakouří si. A někteří mi to vyloženě řekli, že tu kvůli toho přestali chodit a nepomáhá ani to, jestli máte vlastní pivo nebo je to z velkých pivovarů.

anketa, obyvatelé Havířova:

“Já do restaurace chodím minimálně. Já sedím doma, vypiji jedno po obědě”.

“Já nekouřím, pivo piji v restauraci málo. Když tak si koupím pivo domů”.

Tento trend zaznamenávají i ve velkých pivovarech. Uvádí se, že poměr spotřeby ve prospěch baleného piva v obchodech oproti prodeji v hospodách je 60:40.

Ivan Fulier, regionální manažer pro Moravu, pivovar Plzeňský Prazdroj: “Snažíme se pomáhat hospodským tím, aby přilákali do hospod více hostů, aby lidé trávili více času v hospodách, aby měli zážitek a cítili se tam dobře”.

Sníženou spotřebu točeného piva ale prozatím nepocítil pivovar Ostravar.

Roman Richtr, vrchní sládek, pivovar Ostravar,: “Připisujeme to zvýšenou starostlivostí o hospody a produkty, které jsou úspěšné na trhu”.

Majitelé restaurací a hospod se shodují na tom, že by jim pomohlo, kdyby se zmírnil protikuřácký zákon ve smyslu rozdělení podniků na kuřáckou a nekuřáckou část.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy