Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Operní zpěvák Adam Plachetka vystoupil v Havířově

  • Havířov,

Adam Plachetka je jedním z nejvýraznějších objevů operní mezinárodní scény. V rámci série koncertů vystoupil zpěvák v Havířově a představí se i v rámci letošního Janáčkova festivalu.

Sólista Vídeňské opery a Metropolitní opery v New Yorku Adam Plachetka a špičkový soubor Czech Ensemble Baroque pod vedením Romana Válka připravili unikátní projekt Molieri, se kterým zavítali také do Havířova.

Adam Plachetka, operní zpěvák: “Program, se kterým jsme zavítali do Havířova, je kombinací skladeb V. A. Mozarta a A. Salieriho. My jsme před lety přišli s nápadem postavit jejich hudbu vedle sebe. Jsou to naprosto rozlišné kompoziční styly a samozřejmě je znát, že Mozart je přece jen více bohem políbenější, proto je více hrán, ale i Salieri má mnoho krásných melodií”.

Operní představení se odehrálo v KD. L. Janáčka v rámci novoročního koncertu města. Generální zkouška orchestru trvala déle než hodinu.

Roman Válek, dirigent Czech Ensemble Baroque: “Vlastně se nám hraje dobře. Není to sice žádný zámecký sál, ale pro dirigenta i orchestr je dobré, když se všichni dobře slyší. Což tady v tom sále funguje. Všichni se slyšíme a snažíme se reagovat své případné nerytmické věci. Nutí nás to hrát přesněji”.

Operní pěvec s projektem Molieri vystoupí ještě 2. února v Kroměříži. Diváci budou moci vidět Adama Plachetku také v rámci Janáčkova festivalu, který se uskuteční 30. června.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyDružstvo Venturer - stavby okr. Karviná
Karviná
od 18 500 Kč/měsíc

Detail

PRETECLON s.r.o. - pracoviště ČR
Karviná
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

PRETECLON s.r.o. - pracoviště ČR
Karviná
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail