Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výukový krytý bazén v Havířově je už opět v provozu

  • Havířov,

Několik měsíců trvala oprava výukového bazénu v Havířově. Díky modernizaci a konečně bezpečnému vstupu do vody chce bazén využívat i nemocnice pro pořádání předporodních kurzů.

Výukový krytý bazén v Havířově byl už mnoho let ve špatném technickém stavu. Největší bezpečnostní problém představoval samotný vstup dětí nebo maminek s batolaty do vody. Radnice věděla, že už nemůže rekonstrukci oddalovat a investovala do oprav více než 12 milionů korun.

Jana Feberová (ČSSD), primátorka města: “Ta částka odpovídá a bylo to nutné, protože tady ty prostory a bazén, který tady byl předtím, už byl na ostudu a bylo to nedůstojné pro malé děti”.

Největší investicí byl nákup nové nerezové vany, ale i výměna vzduchotechniky a modernizací prošlo i ostatní zázemí, jako jsou šatny a sprchy.

Radomír Kácal, ředitel Správy sportovních a rekreačních zařízení: “Největším problémem starého bazénu bylo to, že se vstupovalo do větší hloubky a bylo to velice nepohodlné a nebezpečné. Tím, že se tam vložila nerezová vana, a ta je vyvýšena tak, že se nemusí vstupovat tak, jak předtím do té hloubky”.

O výukový bazén projevila zájem i havířovská nemocnice, která zde bude pořádat kurzy pro těhotné ženy.

Petr Wiecek, primář gynekologicko-porodního oddělení NsP Havířov: “Překvapila mě jeho velikost, protože je asi tak třikrát větší než bazén na rehabilitačním oddělení, který je teď nefunkční. Naše maminky to uvítají a připraví se, aby porod probíhal co možná nejpřirozeněji”.

Nemocnice by chtěla uspořádat až šest kurzů ročně. Zapojit by se do nich mohlo až 90 nastávajících matek

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy