Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výukový krytý bazén v Havířově je už opět v provozu

  • Havířov,

Několik měsíců trvala oprava výukového bazénu v Havířově. Díky modernizaci a konečně bezpečnému vstupu do vody chce bazén využívat i nemocnice pro pořádání předporodních kurzů.

Výukový krytý bazén v Havířově byl už mnoho let ve špatném technickém stavu. Největší bezpečnostní problém představoval samotný vstup dětí nebo maminek s batolaty do vody. Radnice věděla, že už nemůže rekonstrukci oddalovat a investovala do oprav více než 12 milionů korun.

Jana Feberová (ČSSD), primátorka města: “Ta částka odpovídá a bylo to nutné, protože tady ty prostory a bazén, který tady byl předtím, už byl na ostudu a bylo to nedůstojné pro malé děti”.

Největší investicí byl nákup nové nerezové vany, ale i výměna vzduchotechniky a modernizací prošlo i ostatní zázemí, jako jsou šatny a sprchy.

Radomír Kácal, ředitel Správy sportovních a rekreačních zařízení: “Největším problémem starého bazénu bylo to, že se vstupovalo do větší hloubky a bylo to velice nepohodlné a nebezpečné. Tím, že se tam vložila nerezová vana, a ta je vyvýšena tak, že se nemusí vstupovat tak, jak předtím do té hloubky”.

O výukový bazén projevila zájem i havířovská nemocnice, která zde bude pořádat kurzy pro těhotné ženy.

Petr Wiecek, primář gynekologicko-porodního oddělení NsP Havířov: “Překvapila mě jeho velikost, protože je asi tak třikrát větší než bazén na rehabilitačním oddělení, který je teď nefunkční. Naše maminky to uvítají a připraví se, aby porod probíhal co možná nejpřirozeněji”.

Nemocnice by chtěla uspořádat až šest kurzů ročně. Zapojit by se do nich mohlo až 90 nastávajících matek

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků