Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pěvecká soutěž Sanremo Junior 2018

  • Havířov,

V pražském divadle Hybernia se konalo národní finále prestižní pěvecké soutěže Sanremo Junior 2018, do kterého se probojovala i Valerie Kaňová z Havířova. Do Itálie se však nakonec nepodívá.

Tohle je 13 nejlepších dětských zpěváků z Česka a Slovenka, kteří se dostali do finále soutěže Sanremo Junior 2018. Mezi nimi byla i 13letá Valerie Kaňová z Havířova. Za doprovodu orchestru se nejdříve představili všichni zpěváci v sólové písni. V porotě usedli takové osobnosti, jakými jsou Helena Vondráčková, Anna K., nebo Miky Žbirka.

Přesto, že podle poroty a pořadatelů byli všichni finalisté vítězi, do Sanrema mohl postoupit za Českou republiku jen jeden zpěvák. Valerie se do Itálie sice nepodívá, přesto zklamaná nebyla.

Valerie Kaňová, finalistka soutěže Sanremo Junior 2018: “Já jsem strašně ráda, že jsem tady mohla vůbec být. Poznala jsem úžasné lidi, kteří mi pomohli zaprvé zazpívat to tak, jak jsem to zazpívala a zadruhé fakt parta, která mi pomohla a podpořila mě hodně a jsem za to hodně ráda”.

Mladou nadějnou zpěvačku přijela podpořit početná skupina, včetně primátorky města.

Jana Feberová (ČSSD), primátorka Havířova: “Bylo určitě těžké vybrat tu nejlepší z Česka a nejlepší Slovenku, ale ta naše je výborná, že je tady, tak je to úspěch. Já jí budu za chvíli blahopřát a jsem ráda a pyšná na to, že z Havířova slečna došla až tady do Prahy na takové finále, jakým je soutěž Sanremo”.

Mladí zpěváci dojížděli do Prahy na zkoušky čtyři měsíce, kde se jim věnovali profesionálové.

Richard Liegert, umělecký ředitel soutěže Sanremo Junior: “Pátek, sobota, neděle. Neustále zpívali, vzdělávali se. Měli s Eliškou Toperczerovou hodiny, měli pohybové hodiny, měli s Janem Čenským výuku. Všechno, co se jim může v budoucím životě hodit.”.

Vítězkami se staly za Českou republiku Sofie Flurášková a za Slovensko Margareta Ondrejková.
DEFENDIT CORDIS s.r.o. - lokalita domů Havířov
Havířov
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Jakub Glac - Petřvald
Petřvald
od 20 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Radomír Gruštík - pivnice Duha
Karviná
od 17 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků