Žena našla na procházce umrzlá zvířata

  • 6. března 2018,
  • 9:37,
  • Havířov,
  • Bára Kelnerová

Žena při procházce našla u cesty mrtvou kozu a slepice. Zvířata zřejmě umrzla. Majiteli se asi nechtělo platit za likvidaci zvířat a proto je jednoduše pohodil venku. Tím se ale dopustil několika přestupků.

Reklama

Během mrazivých dnů netrpí jen lidé, kteří žijí na ulici, ale také zvířata. Před pár dny jsme vám ukázali záchranu nemocného německého ovčáka, který by na zahradě bez pomoci umřel Péči ale potřebují i hospodářská zvířata. To si ale zřejmě neuvědomil majitel zvířat, který pohodil mezi Havířovem a Orlovou vedle cesty kozu a asi osm slepic. Zmrzlá zvířata našla žena na procházce.

“Šla jsme na pravidelnou procházku se psy do lesa a při zpáteční cestě jsem objevila kozu a nějaké dva pytle. Podívala jsem se dovnitř a zjistila jsem, že jsou tam i slepic”, řekla svědkyně události Dagmar Adámková.

Na místo přijela hlídka městské policie z Orlové, která se bude případem zabývat.

“Přijela pracovnice Státní veterinární správy a drůbež si odvezla na rozbor. Pro kozu si přijeli z kafilérie,” uvedl zástupce vedoucího MP Orlová Milan Páleník.

Majitel, který se takto zbavil zvířat se dopustil hned několika přestupků, za které hrozí vysoké pokuty. Chovatel je povinen zajistit odvoz a likvidaci kadáveru zvířete asanační službou. A nejen to.

“Pokud chovatel chová hospodářská zvířata, v tomto případě kozy, je povinen zvířata trvale označit ušními známkami a nahlásit je osobě, která je bude registrovat”, uvedl zástupce ředitele Krajské veterinární správy Ostrava Pavel Paciorek.

Uhynulé zvíře však žádnou evidenční známku nemělo. 
LAMA Plus s.r.o.
Karviná
od 17 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Vítkovický jez je opraven

Více PR článků
Zavřít reklamu