Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově zavedou další úsekové měření

  • Havířov,

Radnice v Havířově schválila další úsekové měření. Tentokrát budou muset dát řidiči nohu z plynu na Dlouhé třídě. Lidé s tímto krokem souhlasí.

Havířov svými dlouhými a rovnými ulicemi svádí řidiče k rychlé jízdě. O tom svědčí i počet dopravních nehod a sražených chodců. Proto radnice vytipovala další část města, kde zavede úsekové měření. Konkrétně Dlouhou třídu.

“Pro nás je prioritou bezpečnost lidí a dětí. V tomto úseku jsou po obou stranách dvě základní školy. Děti tam přecházejí, je tam velký provoz aut. Je na místě to v tomto úseku posílit,” řekla primátorka Havířova Jana Feberová (ČSSD).

Úsekové měření město zavedlo před časem už na Dělnické ulici a Národní třídě. Nejvyšší rychlost v daném místě naměřili přes 130 kilometrů v hodině.

“Na Dělnické to funguje už druhý rok a musím říct, že z průměrného počtu 1400 přestupků za měsíc, jsme dnes na 260. Evidentně ke zlepšení v provozu došlo. Na Národní třídě je to teprve roka, ale i tam jsme z 1200 na 600 přestupcích měsíčně,” vysvětlil ředitel MP Havířov Bohuslav Muras.

“Je to dobře. Někteří jezdí opravdu rychle,” řekla jedna z obyvatelek Havířova.

Úsekový radar bude na Dlouhou třídu namontován do čtyř měsíců. Město nevylučuje, že vybere i další místa, kde zavede úsekové měření.

Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail