Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policie pátrá po muži, který v Havířově přepadl banku

  • Havířov,

Maskovaný muž se zbraní v ruce přepadl v pondělí banku v Havířově. Pachatel je stále na útěku. Policie nyní zveřejnila kamerový záznam a žádá veřejnost o spolupráci.

Právě se díváte na muže, který v pondělí krátce před polednem přepadl banku v centru Havířova na Hlavní třídě. Muž požadoval hotovost a přitom na pracovnici mířil zbraní. Ta ze strachu o svůj život mu peníze vydala.

“Podle získaného popisu se mělo jednat o muže ve věku mezi 40 a 50 lety. Byl 180 cm vysoký. Byl maskovaný. Na hlavě měl čepici, na očích tmavé brýle. Na sobě měl šusťákovou bundu, která byla zepředu světlá a měla tmavě modré rukávy,” řekla mluvčí PČR Karviná Zlatuše Viačková.

Po pachateli začaly ihned pátrat desítky policistů a strážníků. Na místo byla přivolaná i rychlá záchranná služba. Pracovnice nebyly zraněny, ale utrpěly šok. V šoku byli ale i okolní prodejci.

“Já jsem teprve přicházela do práce, už tady byla policejní auta. Dověděla jsem se od kolemjdoucích, že přepadli banku. Je to hrozné. Je to za bílého dne, v centru města, přímo u zastávek a chodí tady malé děti. Je to hrozná doba,” popsala prodavačka.

Muž z banky odešel směrem k náměstí Republiky. Je ale možné, že prošel průchodem do dvorové části a odjel autem.

Policie žádá případné svědky, kteří si všimli podezřelého muže, nebo mají k případu jakoukoli jinou informaci, aby se obrátili na kterékoli policejní oddělení nebo linku 158.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy