Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Šenov se musí postarat o opravu koryta řeky

  • Havířov,

Meandry řekly Lučiny mezi Havířovem a Šenovem začaly zasahovat do silnice. Ta už je v katastru Šenova a město musí břeh opravit. Místní mají obavy, aby se cesta neutrhla.

Přírodě neporučíš. Tak by se dala definovat situace v jedné části na řece Lučině. Koryto se přirozenou cestou rozšířilo natolik, že hrozí podemletí a zřícení komunikace.

Cesta je spojnicí mezi Havířovem a Šenovem. Její úplné uzavření by místním způsobilo problémy. Lidé se bojí nejvíce přívalových dešťů, nebo když se Žermanická přehrada rozhodne upouštět vodu.

“To spadne, určitě. Tady se někomu něco stane a do té doby to nebude nikdo řešit. Nemluvě o tom, že ta cesta je neskutečně vytížená. Tady každou minutu projede auto. My bydlíme přímo na té cestě a víme, jak je to vytížené,” vyjádřil své obavy jeden obyvatelů Šenova.

Narušená část už je už v katastru města Šenov. Radnice o problému ví a chystá se na opravu.

“Rekonstrukce bude spočívat v tom, že se zpevní břeh. Budou tam osazené ocelové tyče, bude to dosypáno lomovým kamenem a odtěží se část koryta řeky. Počítáme, že bychom tuto akci začali na podzim tohoto roku,” vysvětlil starosta Šenova Jan Blažek (NEZ).

Uzavření cesty by bylo podle starosty až tou poslední variantou. V případě zhoršení situace by doprava vedla po okolních zpevněných pozemcích.
Družstvo Venturer - stavby okr. Karviná
Karviná
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

TEON STAV s.r.o.
Havířov
od 150 Kč/hod.

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - Horní Suchá
Horní Suchá
od 110 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků