Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Městská ubytovna v Havířově je poloprázdná

  • Havířov,

V městské ubytovně v Havířově by mohlo bydlet až 180 lidí. Průměrně jich tam ale žije jen padesát. Zájem o ubytování mají lidé z okolních obcí. S těmi ale nemůže ubytovna uzavřít smlouvu.

Před pěti lety vznikla po rekonstrukci panelového domu v Havířově na Střední ulici ubytovna s kapacitou 180 míst. Bydlet zde ale mohou od počátku jen slušní lidé, se kterými nejsou problémy. V opačném případě je ihned ukončena smlouva.

“Nesmí se na pokoji kouřit, nesmí přijít opilí, požívat alkoholické nápoje a musí dodržovat večerku. V deset hodin musí být na ubytovně klid,” řekla recepční Dagmar Tesarczyková.

Všechna tato pravidla dodržuje pan Ladislav, který žije na ubytovně dlouhodobě.

“Ve vlastním bytě nemůžu bydlet, neměl bych ho z čeho zaplatit. Neměl bych ani na jeho zařízení. Počkám na důchod, pak to bude veselejší,” popsal klient ubytovny Ladislav Svačina.

Přesto, že je ubytovna moderní, čistá, plně vybavená, průměrně zde bydlí jen padesát lidí.

Každý den odpovídáme na dotazy zájemců, proč tady nemohou být ubytováni. Je to tím, že Rada města Havířova přijala takové usnesení, že tento typ ubytování je určen jen havířovským občanům. Nemůžeme si dovolit ubytovat někoho například z Horní Suché nebo Albrechtic,” objasnila mluvčí Městské realitní agentury Simona Součková.

Radnice o změně podmínek prozatím neuvažuje. Obává se toho, že by se do Havířova mohli začít stěhovat lidé z různých měst, se kterými by byly problémy. Stejně jako tomu bylo před několika lety na soukromé ubytovně Merkur.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy