Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé si stěžují na nízký stav vody v Těrlické přehradě

  • Havířov,

Turistická sezona na Těrlické přehradě je ohrožena. Ještě nezačalo léto a v nádrži je málo vody. Místní si myslí, že za to může turbína na výrobu elektřiny. Povodí Odry s tím nesouhlasí.

Je začátek května a v Těrlické přehradě není ani po kolena vody. Turisté i provozovatelé rekreačních areálu se dokonce ptají “kdo nám ukradl vodu”. Myslí si, že za to může nová turbína na výrobu elektřiny, která je v hrázi.

“Katastrofální stav. Já bych je potrestal, protože pokud upouštěli přes tu turbínu vodu, tak to je hrozné. Voda se nenapustí, není přítok. Co budou dělat ti ostatní? Lyžaři, surfaři, co budu dělat rekreační střediska,” řekl jeden z návštěvníků přehrady.

Největší starosti mají v areálu vodního lyžování. Pokud voda klesne ještě o půl metru, sezonu nezahájí. Povodí Odry tvrdí, že za nízký stav vody v přehradě nemůže turbína, ale především teplé počasí.

“Těrlická přehrada je v současnosti naplněna na 82% a za duben byl pokles jen o devět centimetrů. Odtok z nádrže jsme snížili 3.4. A to je například se srovnáním v roce 2016 a 2017 o dva měsíce dříve,” uvedla mluvčí Povodí Odry Šárka Vlčková.

Problémy s nedostatkem vody mají téměř všechny přehrady a nízká hladina je také v řekách a potocích.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy